392 antal supportrar som signerat i Landtagswahlkreis Hechingen-Münsingen
Till petition Herr Verkehrsminister: Hände weg von meinem Hobby! Petition für den Erhalt des Modellflugs
Bad Urach:
Handskrivet*, Handskrivet*, Handskrivet*, Handskrivet*, Handskrivet*, Handskrivet*, ej offentlig*, Alexander Hummel*, ej offentlig*, Annette Clauss*, Bernd Früh*, ej offentlig*, Bernd Schmidt*, ej offentlig*, ej offentlig*, Carsten Clauss*, Dr. Michael Banzhaf*, Gunter Beilke*, Harald Höger*, Heidi Bönsch*, Johannes Banzhaf*, ej offentlig*, Marco Roser*, Markus Holder*, ej offentlig*, Michael Roser*, Michael Roser*, ej offentlig*, Norbert Iller*, ej offentlig*, Reinhold Müller*, Werner Bolai*, Willibald Radl*
Burladingen:
Handskrivet*, Handskrivet*, Alexander Mook*, Anne Marie Hönes*, Armin Flad*, August Hönes*, ej offentlig*, Frank Albrecht*, ej offentlig*, Holger Genkinger*, ej offentlig*, Konrad Diez*, ej offentlig*, Michael Schwaner*, Niko Genkinger*, Paul Uhland*, Schwaner Michael*, Simon Nübling*, Uwe Thiel*, Wilhelm Mauz*, Willi Pfisterer*
Dettingen:
Handskrivet*, ej offentlig*, ej offentlig*, Florian Mettenberger*, Helmut Sautter*, ej offentlig*, ej offentlig*, Judith Pfleger*, ej offentlig*, ej offentlig*, ej offentlig*, ej offentlig*, Markus Neubrander*, ej offentlig*, Volker Burkhardt*
Dettingen Erms ^:
Papadopoulos Georgios *
Engstingen:
Handskrivet*, Handskrivet*, Handskrivet*, Handskrivet*, Frances Linhardt*, Gabriele Brendle*, ej offentlig*, ej offentlig*, ej offentlig*, Nico Brendle*, Peter Brendle*, Peter Brendle*, Peter Brendle*, Regina Linhardt *, ej offentlig*
Eningen:
Handskrivet*, Handskrivet*, ej offentlig*, ej offentlig*, ej offentlig*, ej offentlig*, Christa Engels*, ej offentlig*, Christoph Kley *, ej offentlig*, Dietrich-E. Alker*, ej offentlig*, ej offentlig*, Marco Regler*, ej offentlig*, ej offentlig*, Michael Veser*, Murat Bolat*, Nadine Wunsch *, Nathan Engels*, ej offentlig*, Peter Eggenweiler*, ej offentlig*, Rolf Hespeler*, Simone Weggerle*, Snezana Murkovic*, ej offentlig*, Thorsten Rechthaler*, ej offentlig*, ej offentlig*, Veser Linus*, Veser Michael*, ej offentlig*
Eningen unter Achalm:
ej offentlig*
Gomadingen:
ej offentlig*
Grabenstetten:
Handskrivet*, Handskrivet*, junghanß Edgar*, Jürgen Wahl*, Marvin Egner*
Grafenberg:
Handskrivet*, Andrea Thunig*, Carsten Herdin*, Ingolf Speidel*, Jan Körte*, ej offentlig*, ej offentlig*, ej offentlig*, ej offentlig*, ej offentlig*
Gutsbezirk Münsingen:
Breddin Jens*, Siegler Martin*
Hayingen:
Herbert Pfister*, ej offentlig*, Peter Pukowski*
Hechingen:
Handskrivet*, Handskrivet*, Handskrivet*, Handskrivet*, Handskrivet*, Handskrivet*, Handskrivet*, Handskrivet*, Handskrivet*, Handskrivet*, Handskrivet*, Handskrivet*, Handskrivet*, Handskrivet*, Handskrivet*, Handskrivet*, Handskrivet*, ej offentlig*, ej offentlig*, ej offentlig*, ej offentlig*, Bernd Lübbe*, Carolyn Deger*, Christian Swiderski *, ej offentlig*, ej offentlig*, Dieter Frauenschläger*, Dr. Walter Flögel*, ej offentlig*, ej offentlig*, Gudrun Lange*, Gunter Baron*, ej offentlig*, ej offentlig*, ej offentlig*, Juergen Thomer *, Jürgen Schuler*, Kurt Lange*, ej offentlig*, ej offentlig*, Peter Deger*, ej offentlig*, Reiner Deger*, ej offentlig*, Sascha Lanzinger*, ej offentlig*, Thomas Berthel*, Thomas Knöbel*, ej offentlig*
Hülben:
Handskrivet*, ej offentlig*, ej offentlig*, Klaus Epple*, Klaus Schiller *, ej offentlig*, ej offentlig*, Manuela Epple*, ej offentlig*, Thomas Epple *, ej offentlig*
Jungingen:
ej offentlig*, ej offentlig*
Lichtenstein:
Handskrivet*, Handskrivet*, Handskrivet*, Handskrivet*, ej offentlig*, ej offentlig*, Florian Schäfer*, Klaus Staiger*, ej offentlig*, ej offentlig*, ej offentlig*, ej offentlig*, ej offentlig*, ej offentlig*, Viktor Janzen*, Wilhelm Pfaff*
Mehrstetten:
Holger Schrade*
Metzingen:
Handskrivet*, Handskrivet*, Handskrivet*, Handskrivet*, Handskrivet*, Handskrivet*, Handskrivet*, Handskrivet*, Achim Weissbach*, Alexander schick*, ej offentlig*, ej offentlig*, Andreas Gönninger*, ej offentlig*, Bernd Heihsel*, Christian Franke*, ej offentlig*, ej offentlig*, ej offentlig*, Dirk Hummel*, Erik Lindemann*, ej offentlig*, Frank Siegert*, ej offentlig*, Frieder Gekeler*, Gabor Antal Selenyi*, ej offentlig*, Gustav Lühr*, Harald Friedl*, Harry Knecht*, ej offentlig*, Jeff Kowalski *, ej offentlig*, Jeremias Kehl*, Joachim Schick*, ej offentlig*, Jonathan Brodbeck*, Juergen Lamparter*, ej offentlig*, Kazmaier Erhard*, ej offentlig*, Kehl Joshua*, Kehl Peter*, Lola Walz*, Loulouda Walz*, Luca Rall*, Margit Pahl*, ej offentlig*, Markus Koziolek*, Markus Walz*, ej offentlig*, Martin Damrau*, Michael Flamm*, Michael Körner*, ej offentlig*, ej offentlig*, Petra Stürtz*, Reiner Hartter*, Rolf Walz*, Rudolf Schriebl*, ej offentlig*, ej offentlig*, Steffen Eisinger*, ej offentlig*, Sven Thumm*, ej offentlig*, ej offentlig*
Münsingen:
Handskrivet*, Handskrivet*, Handskrivet*, Handskrivet*, Dieter Spingler*, Dirk Nething*, Eberhard Gneiting*, Gerd Stiegler*, Hans-Ulrich(Uli) Schwenk*, Joachim Henry*, ej offentlig*, ej offentlig*, ej offentlig*, Robert Seitz*, ej offentlig*, ej offentlig*
Pfronstetten:
ej offentlig*, Norbert Gusetti*, Oliver Schick*, ej offentlig*, Thomas Wagner*
Riederich:
Handskrivet*, Handskrivet*, Bernd Reusch*, ej offentlig*, ej offentlig*, ej offentlig*, Ludwig Retzbach*, Matthias Scholz*, Sascha Goullet*, Sebastian Müller*
Römerstein:
ej offentlig*, ej offentlig*, Peter Bolai*, Stefan Ruckh*, Tommy Walker*
Sonnenbühl:
Handskrivet*, Handskrivet*, Handskrivet*, ej offentlig*, Andreas Heinz*, ej offentlig*, Dennis Müller*, Heinz-Jürgen Syfus*, Helmut Ulmer*, Ingo Ries *, Jochen Heinz*, ej offentlig*, Klaus Maichle*, Martin Grünenwald*, ej offentlig*, ej offentlig*, ej offentlig*, Ottmar Eicher*, ej offentlig*, Reinhard Kalenda*, ej offentlig*, ej offentlig*, Uwe Haase*
Sonnenbühl/Undingen:
Tobi Meng*
St. Johann:
Handskrivet*, Handskrivet*, Handskrivet*, Handskrivet*, Handskrivet*, Bernd Mast*, Daniel Gieringer*, Eberhard Wurster*, Falk Franz*, Frank Studt*, ej offentlig*, Horst Kitsch*, ej offentlig*, Jörg Nuber*, Oliver Gekeler*, Peter Hinkel*, ej offentlig*, Sebastian Vetter*, Tim Wagner*, Uli Tritschler*
St. Johann-Gächingen:
Wilhelm Gassner*
St.Johann:
ej offentlig*
Trochtelfingen:
Handskrivet*, Handskrivet*, Handskrivet*, ej offentlig*, ej offentlig*, ej offentlig*, Klaus Herter*, ej offentlig*, Manfred Flakowski*, ej offentlig*, ej offentlig*, Nico Niewind*, ej offentlig*, Roland Effenberger*, Walter Christian*
Zwiefalten:
Handskrivet*, Handskrivet*, Anke Raisle*, Anke Raisle*, Galster Andreas*, Josef Raisle*, Josef Raisle*, Klaus Diem*, Rolf Jakober*
(* Dessa underskrifter räknas till kvorumet.)