113 Undertegnende Bundestagswahlkreis Gera - Jena - Saale-Holzland-Kreis
Til andragendet Menschenrechte vor Profit
Dornburg-Camburg:
Norbert Winter*
Eisenberg:
Angela Lauschke*, Angela Lauschke*, Frank Krück*, Julia Schmidt*
Gera:
Andreas Hoh*, Cornelia Gaudigs*, Hannes Kühne*, Hubert Franz*, Ilka Weiß*, Ikke offentligt*, Klaus Hoffmann*, Michael Kleim*, Monika Gotwald*, Ikke offentligt*, Olaf Weiß*, Rolf Halbauer*, Roman Macho*, Rüdiger Steinbeck*, Thomas Schröter*, uwe frank bröter*, Wolfgang Scindler*
Graitschen b Bürgel:
Katrin Langrock*
Großbockedra:
Anne Garbe*
Heideland:
Manuela Seydewitz*
Hermsdorf:
Ikke offentligt*
Jena:
Håndskrevet*, Andrea Jutzi*, Andreas Voitsch*, Annette Becker*, Becker Annette*, Ikke offentligt*, Ikke offentligt*, Birgit Niemietz*, Ikke offentligt*, Ikke offentligt*, Ikke offentligt*, Claus Pfitzner*, Clemens Wesselburg*, Ikke offentligt*, Ikke offentligt*, Dr. Dietmar Ebert*, Ellen Relius*, Ikke offentligt*, Fabian Giese*, Fabian Krause*, Fee Schreier *, Felix Wittstock*, Gerhard Wever*, Gotthardt Schmidt*, Ikke offentligt*, Hannes Zöllner*, Ikke offentligt*, Hans Rackwitz*, Harald Fischer*, Heinrich Klose*, Ikke offentligt*, Helene Kreysa*, Ingo Rätze*, Ikke offentligt*, Jennifer Graf*, Jochen Schmitz*, Ikke offentligt*, Jörn-Holger Spröde*, Josef Dotzler*, Julia Kolbinger*, Ikke offentligt*, Ikke offentligt*, Ikke offentligt*, Ikke offentligt*, Ludwig Kuehnel*, Ikke offentligt*, Manfred Blanke*, Ikke offentligt*, Ikke offentligt*, Ikke offentligt*, Maximilian Greiner*, Miriam Pastwa*, Ikke offentligt*, Ohndorf Sabine*, Ikke offentligt*, Petra Müller*, Ikke offentligt*, Regina Klapper*, sabine Ohndorf*, Ikke offentligt*, Ikke offentligt*, Sebastian Prüfer*, Solveig Becker*, Steff Formann*, Stephan Langenhan*, Sven Hammerschmidt*, Theresa Herlich*, Ikke offentligt*, Ulrich Weber*, Ursula Berger*, Uta Kühnel*, Ikke offentligt*, Uwe Michael Krauß*, Viktoria Georgiev*, Ikke offentligt*, Winfried Merkel*, Winfried Merkel*
Lehesten:
Franziska Schollbach*
Rothenstein:
Klaus Stüß*
Schlöben:
Mathilde Huhn*
Serba:
Ikke offentligt*
Tröbnitz:
Dorothee Rheinländer*
Weißenborn:
Falk Koltermann*
Zöllnitz:
Ditte Eppelin*, Ikke offentligt*
(* Disse underskrifter tæller for beslutningsdygtigheden.)