1.341 kannattajia paikassa Bundestagswahlkreis Neuwied
Tietoja vetoomuksesta Erhaltung Bahnhaltepunkt "Kloster Marienthal"
. Kirchen:
Michael Bröhl*
Almersbach:
Ei julkista*, Joachim Triebel-Kulpe*, Ei julkista*
Altenkirchen:
Käsinkirjoitettu*, Käsinkirjoitettu*, Käsinkirjoitettu*, Käsinkirjoitettu*, Käsinkirjoitettu*, Käsinkirjoitettu*, Käsinkirjoitettu*, Käsinkirjoitettu*, Käsinkirjoitettu*, Käsinkirjoitettu*, Käsinkirjoitettu*, Käsinkirjoitettu*, Käsinkirjoitettu*, Käsinkirjoitettu*, Käsinkirjoitettu*, Käsinkirjoitettu*, Käsinkirjoitettu*, Käsinkirjoitettu*, Käsinkirjoitettu*, Käsinkirjoitettu*, Adelheid Braun*, Ei julkista*, Andrea Glaßner*, Ei julkista*, Angelika Iserlohe*, Annette Geritz*, Ei julkista*, Bruno Nebel*, Ei julkista*, Christine Brack*, Désirée Halber*, Dirk Theilen*, Ei julkista*, Elke Arnold*, Ei julkista*, Ei julkista*, Franz Weiss*, Fritz Rhensius*, Georg Meinhardt*, Gilbert Henning*, Gudrun Weber-Gerhards*, Hans Joachim Schörfke*, Hans-Werner Mueller*, Harry Sigg*, Hermann-Josef Dörner*, Ei julkista*, Jutta Seifert*, Katja Süß*, Ei julkista*, Ei julkista*, Ei julkista*, Manfred Glaßner*, Martin Gerhards*, Martin Rück*, Martina Müller-Greis*, Melanie Adler*, Michael Müller*, Möller Dietmar & JUtta*, Norbert Keck*, Ei julkista*, Sandra Hübner*, Ei julkista*, Ei julkista*, Sven Theilen*, Ei julkista*, Torsten Löhr*, Ursula Rhensius*, Ursula Schörfke*, Ei julkista*, Weßler Philipp*
Asbach:
Alexander Buda*, Thomas Buballa*
Atzelgift:
Ei julkista*
Bachenberg:
Käsinkirjoitettu*
Berod:
Ei julkista*
Berzhausen:
Ei julkista*, Monika Bauer*
Betzdorf:
Andrea Schäfer*, Ei julkista*, Astrid Fischer*, Dorothee Pfeifer*, Ei julkista*, Fabian Bodora*, Heiner Pfesdorf*, Manfred Wolter*, Marion Pfeiffer*, Michael Schmidt*, Sandra Weeser*, Ei julkista*, Uwe Striegl*
Birken- Honigsessen:
Thomas Weber*
Birken-Honigsessen:
Käsinkirjoitettu*, Käsinkirjoitettu*, Ei julkista*, Christel Kalkert*, Ei julkista*, Hans-Erich Schmitt*, Heinz Müller*, Ei julkista*, Ei julkista*, Mechthild Vierschilling*, Moritz Ebach*, Sigmund Margarete*, Ei julkista*
Birkenbeul:
Birgit Schumann*, Dieter Breuer*, Ei julkista*, Helga Seelbach*, Jakob Schumann*, Ei julkista*, Ramona Heidger*, Tanja Fenstermacher*
Birnbach:
Käsinkirjoitettu*, Dagmar Orfgen*, Ka-Jo Orfgen*, Klaus-Erich Hilgeroth*
Bitzen:
Käsinkirjoitettu*, Käsinkirjoitettu*, Käsinkirjoitettu*, Ei julkista*, Ei julkista*, Karl Dieter Horn*, Luca Gerhards*, Michael Pfeiffer*, Simone Pfeiffer*
Bonefeld:
Ei julkista*, Klaus Börsch*
Brachbach:
Armin Brast*
Breitschedit:
Ei julkista*, Ei julkista*
Breitscheid:
sabine Hochhäuser*
Breitscheidt:
Ei julkista*, Anke Grün*, Anne Au*, Bettina Gerste*, Birgit Kaiser*, Ei julkista*, Christine Nolting*, Ei julkista*, Christoph Gerhards*, Dagmar Thieme*, Ei julkista*, Edith Heyden*, Erhard Schäfer*, Gudrun Kuchheuser*, Ingrid Mayr-Feilke*, Ei julkista*, Ei julkista*, Karl-Ewald Langenbach*, Ei julkista*, katja Friedrich*, Ei julkista*, Ei julkista*, Ei julkista*, Ei julkista*, Michael Kaiser*, Rudolf Werner*, Theresa Rötzel*, Thomas Grün*, Ei julkista*, Ei julkista*, Wilfried Teering*, Willi Krämer*, Ei julkista*, Wolfgang Jung*
Bruchertseifen:
Käsinkirjoitettu*, Käsinkirjoitettu*, Carina pick*, Ewas Zylko*, Florian Krill*, Ei julkista*, Ei julkista*, Ei julkista*, Patricia Günther*, Piotr Zylko*, Ei julkista*, Ei julkista*
Bürdenbach:
Martin Korn*
Burglahr:
Ei julkista*, Daniel Kampsmann*, Ei julkista*
Busenhausen:
Käsinkirjoitettu*, Cäcilia Fink*, Ei julkista*, Ei julkista*, Ei julkista*, Günter Stremb*, Ei julkista*, Karin Müller*, Markus Fink*, Peter Krafft*, Ei julkista*, Ei julkista*, Werner Fink*
Daaden:
Alica Schmidt*, Bárbara Rios Ernst*, Ei julkista*, Heun Susanne*, Ei julkista*, Simone Meyer*, Stefan Jung*
Dierdorf:
Helmut Fischer*, Ei julkista*
Ehlscheid:
Ei julkista*, Michaela Mayer*
Eichelhardt:
Käsinkirjoitettu*, Käsinkirjoitettu*, Käsinkirjoitettu*, Käsinkirjoitettu*, Käsinkirjoitettu*, Ei julkista*, Bärbel Eigner*, Ei julkista*, Erik Pfeiffer*, Gerd Stein*, Ei julkista*, Heinz-Günter Schumacher*, Ei julkista*, Sabine Stein*, Susanne Windhagen*, Tanja Klar*
Eichen:
Ei julkista*
Elben:
Frank - Ulrich Otto*
Erpel:
Martin Diedenhofen*
Ersfeld:
Ei julkista*, Lindscheid Karola*
Etzbach:
Käsinkirjoitettu*, Käsinkirjoitettu*, Jennifer Brüx*, Jörg Brück*, Jürgen Krenzer*, Ei julkista*, Patrick Kaminski*, Stephan Tonnius*, Viktor Wiens*
Fensdorf:
Bernd Becker*, Winfried Wagner*
Flammersfeld:
Erika Alsbach*, Ei julkista*, Flora Bay*, Sabine Trosiner*
Fluterschen:
Christel Seiler*, Ei julkista*, Ilka Hauppenberger*, Niclas Hoffmann*
Forst:
Ei julkista*, Bärbel Bargon*, Detlef Gehrmann*, Ei julkista*, Ei julkista*, Fabienne Pretorius*, Ei julkista*, Ei julkista*, Sabine Bätzing-Lichtenthäler*
Forstmehren:
Eva-Maria Kagermann*, Manfred Emmert*
Friedewald:
Ei julkista*, Ei julkista*
Friesenhagen:
Käsinkirjoitettu*
Fürthen:
Käsinkirjoitettu*, Käsinkirjoitettu*, Alexandra Krah*, Anja Pittler*, Ei julkista*, Ei julkista*, Christian Brenner*, Ei julkista*, Ei julkista*, Dr. Rudolf Beyer*, Jana Mühleip*, Ei julkista*, Ei julkista*, Klaus-Dieter Lindner*, Ei julkista*, Ei julkista*, Nesrin Sezer*, Rainer Ackermann*, Ei julkista*, Yasemin Sezer*
Gebhardshain:
Jessica Weller*, Ei julkista*, Ei julkista*
Gieleroth:
Günter Fleischer*, Susanne Prieur*
Giesenhausen:
Daniel Bitzhöfer*, Petra Siems-Frohn*
Güllesheim:
Käsinkirjoitettu*
Hamm:
Käsinkirjoitettu*, Käsinkirjoitettu*, Käsinkirjoitettu*, Käsinkirjoitettu*, Ei julkista*, Bernd Mailänder*, Bernd Pax*, Bernhard Pohlmann*, Ei julkista*, Ei julkista*, Charlene Hundhausen*, Christel Reifenrath*, Ei julkista*, Claudia Andreas*, Ei julkista*, Ei julkista*, Ei julkista*, Grete Krämer*, Gunnar Zab*, Heiko Grüttner*, Ei julkista*, Hermann-Josef Ammel*, Ei julkista*, Karlernst Stosch*, Katrin Remer*, Kevin Jastrzebski*, Kirsten Heinrichs*, Leon Melchert*, Lissy Kandler*, Ei julkista*, Ei julkista*, Matthias Hain*, Maximilian Langhammer*, Melanie Jung*, Ei julkista*, Nicoletta Eunicke*, Peter Krämer*, Philipp Krämer*, Renate Krämer*, Ei julkista*, Ei julkista*, Ei julkista*, Susanne Olberz*, Thomas Holschbach*, Tomasz Mika*, Ei julkista*, Ei julkista*, Walter Birk*, Wolfgang Fricke*, Ei julkista*
Hamm (Sieg):
Ei julkista*, Niederhausen Bernd*
Hamm / Sieg:
Christiane Hassel*
Hamm/Sieg:
Alexandra Ortmann*, Ei julkista*, Volker Niederhöfer*
Harbach:
Karl Morgenstern*, Ei julkista*
Heckenhof:
Ann-Kristin Lutterberg*, Ei julkista*, Reinhard Küßner*, Rosemarie Küßner*, Ei julkista*
Helmenzen:
Ei julkista*, Ei julkista*, Ei julkista*, Ei julkista*
Helmeroth:
Käsinkirjoitettu*, Ei julkista*, Michaela Solbach*
Hemmelzen:
Käsinkirjoitettu*
Herdorf:
Alexandra Probst*, Birgit Körner*, Henry Busch*, Henry Busch*, Ei julkista*, Ei julkista*
Heupelzen:
Käsinkirjoitettu*, Adorf Friedhelm*, Ei julkista*, Ei julkista*, Ei julkista*
Hilgenroth:
Käsinkirjoitettu*, Käsinkirjoitettu*, Andreas Rückbrodt*, Anne von Dahl*, Johannes von Dahl*, Michael Rüttger*, Reinhold Stenger*, Valentin Stenger*
Hirz-Maulsbach:
Marita Peter*
Höchstenbach:
Marko Lauten*
Hövels:
Albert Rödder*, Sabine Mainhardt*
Hümmerich:
Horst Bodzian*, Manfred Horst*
Ingelbach:
Käsinkirjoitettu*, Käsinkirjoitettu*, Ei julkista*, Ei julkista*, Cornelia Obenauer*, Gesine Ochsenbrücher*, Hans Kneilmann*, Lilo Wolter Kneimann*, Ei julkista*, Sonja Lindner*
Kasbach:
Ei julkista*
Katzwinkel:
Ei julkista*, Jennifer Horn*
Kescheid:
Ei julkista*
Kircheib:
Anita Meuler*, Ei julkista*, Yvonne Lysson-Wodarz*
Kirchen:
Andreas Brück*, Anna Neuhof*, Karl-Heinz Dorka*, Ei julkista*, Ei julkista*, Sigrid Wagner-Dorka*, Stefan Christ*, Steffen Schiebe*, Ei julkista*
Kroppach:
Clara Neuß*, Clemens Neuß*, Gregor Neuß*, Ei julkista*, Maja Wagener*, Maria Neuß*, Ei julkista*
Lautzert:
Käsinkirjoitettu*, Käsinkirjoitettu*
Linz:
Jan Röser*
Malberg:
Ei julkista*
Mammelzen:
Käsinkirjoitettu*, Käsinkirjoitettu*, Käsinkirjoitettu*, Käsinkirjoitettu*, Käsinkirjoitettu*, Käsinkirjoitettu*, Käsinkirjoitettu*, Käsinkirjoitettu*, Alexandra Rinkel*, Andrea Grab*, Gaby Fischer*, Ei julkista*, Ei julkista*, Ei julkista*, Ei julkista*, Stephan Heer*
Marienthal:
Bea Färber*, Ei julkista*, Birgit Link*, Caspar orfgen*, Eckhard Jacobs*, Egon Imhäuser*, Elke Weiden*, Ewald Schüttler*, Filip Respaillie*, Frank Link*, Hermann Wessler*, Hildegard Jacobs*, Leon Link*, Ei julkista*, Martin Schüttler*, Ei julkista*, Sandra Haest*, Sandra Haest*, Steyn respaillie, Ei julkista*, Ursula Schüttler*, Uwe Steiniger*
Mauden:
Manuela Kunkel*
Michelbach:
Andreas Ludwig*, Ei julkista*, Jakob Hilberath*, Kerstin Bauer*, Ei julkista*, Sigi Paulat*
Mittelhof:
Ei julkista*, Ei julkista*, Jens Wagner*, Klaus Rödder*, Monika Brück*, Ei julkista*
Molzhain:
Ingolf Wagner*, Ei julkista*
Mudenbach:
Ei julkista*
Mudersbach:
Käsinkirjoitettu*, Käsinkirjoitettu*, Käsinkirjoitettu*, Käsinkirjoitettu*, Käsinkirjoitettu*, Käsinkirjoitettu*, Käsinkirjoitettu*, Käsinkirjoitettu*, Anke Rissler*, Matthias Merzhäuser*, Sabine Großmann*
Nassen:
Jörg Graben*
Neitersen:
Käsinkirjoitettu*, Käsinkirjoitettu*
Neustadt:
Andreas Müller*, Ei julkista*, Ei julkista*
Neuwie:
Ei julkista*
Neuwied:
Ei julkista*, Gerd Tierbach*, Ei julkista*
Niederbreitbach:
Hasbach Richard*
Niederfischbach:
Ei julkista*, Sarah Niederhöfer*, Stefan Otterbach*
Oberdreis:
Inken Schneider*, Ei julkista*, Tamara Thiel*
Obererbach:
Käsinkirjoitettu*, Ei julkista*, Ei julkista*, Ei julkista*, Claus Oster-Schmidt*, Corinna Simmerkuß*, Ei julkista*, Elke Neschen*, Franziska Becker*, Franziska Luise Becker*, Ivonne Schumacher*, Ei julkista*, Ei julkista*, Ei julkista*, Mechthild Jauch*, Ei julkista*, Otto Rüb*, Schneider erhard*, Ei julkista*, Ei julkista*, Uta Becker*
Oberhonnefeld-Gierend:
Jürgen Kessler*
Oberirsen:
Ei julkista*, Ei julkista*
Oberlahr:
Käsinkirjoitettu*
Obersteinebach:
Ralf Rosenbusch*
Ölsen:
Angela Glensk*
Orfgen:
Katja Kießling*
Peterslahr:
Hans Peter König*
Pracht:
Käsinkirjoitettu*, Käsinkirjoitettu*, Alexandra Mewis*, Ei julkista*, Ei julkista*, Gabi Gerhards*, Ei julkista*, Knut Seelbach*, Ei julkista*, Ei julkista*, Rüdiger Gerhards*, Rüdiger Seelbach*, Sascha Quast*, Sven Bromba*, Ei julkista*, Ei julkista*, Volker Hansen*
Puderbach:
Ei julkista*
Racksen:
Käsinkirjoitettu*, Käsinkirjoitettu*
Ratzert:
Käsinkirjoitettu*, Käsinkirjoitettu*, Rainer Fries*
Rengsdorf:
Dagmar Kröll*, Dieter Kröll*, Hermann Mohr*, Ei julkista*, Ei julkista*
Rettersen:
Ei julkista*
Reuffelbach:
Käsinkirjoitettu*
Rodenbach:
Ei julkista*
Roth:
Käsinkirjoitettu*, Käsinkirjoitettu*, Käsinkirjoitettu*, Ei julkista*, Anna Maria Bartusch*, Ei julkista*, Ei julkista*, Ei julkista*, Joachim Kempf*, Katharina Heibach*, Leni Fuchs*, Ei julkista*, Martina Machowinski*, Ei julkista*, Ei julkista*, Sascha Schmidt*, Susanne Rosenbaum*, Tassilo Krahwinkel*, Udo Hammer*
Roth Hohensayn:
Michael Heibach*
Rott:
Hartmut Krämer*
Rüscheid:
Ei julkista*, Ei julkista*, Wolfgang Runkel*, Wolfgang Zimmermann*
Scheuerfeld:
Ei julkista*, Barbara Reuber*
Schöneberg:
Ei julkista*, Erika Uber*, Jürgen Salowsky*, Ei julkista*, Silvia Nordhoff*
Schürdt:
Anette Mockenhaupt*, Caroline Giese*
Seelbach:
Ei julkista*, Freyja Schumacher*, Ei julkista*, Ei julkista*, Hubertus Eunicke*, Ivonne Geiler*, Juliane Templin*, Lisa Rötzel*, Maike Krall*, Markus Sanner*, Ei julkista*, Oliver Krall*, Wolfgang Schumacher*
Seifen:
Jochen Monjau*, Wolfgang Conzendorf*
Selbach:
Ei julkista*, Doris Pohle*, Eckhard Kölzer*, Elmar Lowak*, Franziska Schüttler*, Ei julkista*, Ei julkista*, Ei julkista*, Ei julkista*, Ei julkista*, Ei julkista*, Nadja Emmerich*, Nicole Kölzer*, Ei julkista*, Ei julkista*, Ei julkista*
Sörth:
Käsinkirjoitettu*, Käsinkirjoitettu*, Käsinkirjoitettu*, Käsinkirjoitettu*, Käsinkirjoitettu*, Käsinkirjoitettu*, Käsinkirjoitettu*, Ei julkista*, Ei julkista*, Ei julkista*, Ei julkista*
St. Katharinen:
Heinz Jacob-Demuth*
Steinebach:
Ei julkista*
Straßenhaus:
Ei julkista*
Thal:
Fritz mair*, Ei julkista*
Thalhausen:
Ei julkista*
Unkel:
Johannes Reichert*
Vettelschoß:
Ei julkista*
Volkerzen:
Käsinkirjoitettu*, Käsinkirjoitettu*, Ei julkista*, Wessler Torsten*
Wahlrod:
Adam koch*
Wallmenroth:
Andreas Reinhold*, Anna Maria Schwenk*, Mathide Seewald*
Weitefeld:
Markus Moritz*, Ei julkista*
Weyerbusch:
Käsinkirjoitettu*, Käsinkirjoitettu*, Ei julkista*, Lisa Schumacher*, Susanne Götzke*, Vitalij Roppel*
Willroth:
Michel Justus*
Windhagen:
Martin Kloss*, MdB Erwin Rüddel*, Rüdiger Frommer*
Wissen:
Käsinkirjoitettu*, Käsinkirjoitettu*, Käsinkirjoitettu*, Käsinkirjoitettu*, Käsinkirjoitettu*, Ei julkista*, Anna anders*, Anne Heck*, Annemarie Suhre*, Ei julkista*, Ei julkista*, Bettina Veeg*, Buschmann Alexandra*, Carina Kempf*, Christel Häusler*, Ei julkista*, Christina Huhn*, Claudia Schmidt*, Dietmar Kölzer*, Dietmar Schumacher*, Eberhard Holschbach*, Ei julkista*, Frank Röck*, Georg Weller*, Hans-Werner Müller*, Heike Wilhelm*, Horst Reuber*, Horst Rolland*, Inge Kawka-Roeck*, Ei julkista*, Josef Bleeser*, Ei julkista*, Ei julkista*, Ei julkista*, Ei julkista*, Ei julkista*, Margarete Becher*, Margarete Wilhelm*, Marion Klauk*, Markus Holschbach*, Ei julkista*, Michel Schürg*, Musall David*, Patriza Dorn*, Ei julkista*, Reinhard Vanderfuhr*, Ei julkista*, Rüdiger Wilhelm*, Stefan Jung*, Ei julkista*, Ei julkista*, Veeg Bettina*, Wolfgang Steiner*
Wissen / Schönstein:
Ei julkista*
Wölmersen:
Anselm Sellen*
(* Nämä allekirjoitukset lasketaan päätösvaltaisuuteen.)