102 Undertegnende Bundestagswahlkreis Traunstein
Til andragendet Menschenrechte vor Profit
Ainring:
Christina Klein*, Ikke offentligt*, Monika Harant*
Altenmarkt:
Ikke offentligt*
Anger:
Lisa Kammerer*
Bad Reichenhall:
Ikke offentligt*, Christian Hollard*, Elfriede Guggenberger*, Hannelore Lechner*, Julia Heidenreich*, Lechner Hannelore*, Uli Fischer*
Bayerisch Gmain:
Birgitta Steffens*, Ikke offentligt*
Bergen:
Hans Hocke*, Johanna Kobsa*
Bischofswiesen:
Ikke offentligt*, Ikke offentligt*, Silvia Hager*
Chieming:
Eva Fenzl*, Ikke offentligt*
Engelsberg:
Ikke offentligt*
Freilassing:
Dr. Hans-Peter Heid*, Ikke offentligt*
Fridolfing:
Franz Roider*
Grabenstätt:
Cornelia Mittermeyer*, Klaus Kumpfmüller*, Melanie Roth*
Grassau:
Ikke offentligt*
Inzell:
Claudia Deckelmann*, Ikke offentligt*
Kienberg:
Willy Schürer*
Kirchanschöring:
Syntia Hasenöhrl*
Laufen:
Anton BAumgartner*, Ikke offentligt*, Roland Wolf*, Rosmarie Kassis*, Sara Zimmermann*, Schauer Peter*
Marktschellenberg:
Erdmuthe Farthofer*
Marquartstein:
Christoph Köhler*, Katja Schmid*, Schmid Katja*
Neukirchen a.Teisenberg:
Ikke offentligt*, Birgit Kendler*, Birgit Kendler*
Nußdorf:
Ikke offentligt*, Fr. Blanke*
Obing:
Monika Gnad*, Renate Tepass*, Ikke offentligt*
Petting:
Pastötter Wolfgang*, Wolfgang Pastötter*
Piding:
Alfred Ecker*, Gundo Vent*, Helene Sudermann*, Helmi Vent*, Ikke offentligt*, Schönherr Erna*, Tina Ott*
Ramsau:
Ikke offentligt*
Reit im Winkl:
C. Weindl*, Waltraud Beyer*
Ruhpolding:
Angelika Pertl*, Anneliese Gerhardt*, Ikke offentligt*, Rainer Grünwald*
Schnaitsee:
Auer Jonathan*
Schneizlreuth:
Herta Strümpel *
Seebruck:
Ikke offentligt*, Ikke offentligt*
Seeon:
Ikke offentligt*, Christine Dirnberger*, Christine Dirnberger*, Christine Dirnberger*, Daniela Röber*, Emma Waldhör*
Siegsdorf:
Konrad Pinegger*, Sonja Wiedemann*
Surberg:
Ernst Meergans*, Heidi Weidinger*, Ikke offentligt*
Surheim:
Rudolf Kersten*
Tacherting:
Christian Berndlmaier*
Teisendorf:
Ikke offentligt*, Tamara Tries*, Walter Schneider*
Tittmoning:
Christian Haider*, Ikke offentligt*, Michael Ströber*, Ikke offentligt*
Traunreut:
Annette Roller*, Elisabeth Achter*, Ikke offentligt*, Rieser Elena*
Traunstein:
Ikke offentligt*, Christian Gipp*, Gisela Weber*, Ikke offentligt*, Ikke offentligt*, Ikke offentligt*, Ikke offentligt*, Manfred Dannhorn*, Ikke offentligt*, Melanie Sarah Stangl*, Nachtnebel Alexander*, Sabine Heidenthaler*, Sonja Buchholz*, Vivien Urbach *
Trostberg:
Angela Prechtl*, Anton Zeitlmayr*, Eva Mueller*, Gabriele Fischer*
Truchtlaching:
Gabriele Dietl*
Übersee:
Eva Maria Schroll*, Hillermeier Lisa*, IRMELA Niedernhuber*, Sascha Jereb*, Susanne Neuhauser*
Unterwössen:
Alexander Kreisel*
Waging:
Ikke offentligt*, Robert Siller*
(* Disse underskrifter tæller for beslutningsdygtigheden.)