69 Undertegnende Bundestagswahlkreis Hannover-Land II
Til andragendet Menschenrechte vor Profit
Barsinghausen:
Andrea-Daniela Fischer*, Astrid Wortmann*, Cyra mehrer*, Danny Brodersen*, Ekkehard Heise*, Jutta Sprengel-Steinert*, Karl Jürgen Nickel*, Mandy dos Santos*, Peter Plaumann*, Raymond Gunkel*, Ikke offentligt*, Uwe Trzebin*
Gehrden:
Christiane Joost-Plate*, Heike Kowalski*, Jürgen Riechers*, Martin Volker*, Nicole van der Made*, Ralf Rohrlapper*, Viktor Schipowalow*
Hemmingen:
Albert Schmitz*, Andreas Jäger*, Anke Möller*, Bastian Gieseke*, Burkhard Lange*, Christa Miehe*, Christina Riehl-Süß*, Ikke offentligt*, Dietrich Westerkamp*, Joie Liana Behrens*, Ikke offentligt*
Laatzen:
Eberhard Wolckenhaar*, Juan Federico Garde*, Ikke offentligt*, Konrad Mors*, Monika Wienhold-Quecke*, Petra Ehlers*, Ruth Neues - Hildebrandt*, Willi Schneider^*
Lehrte:
Ikke offentligt*, Ikke offentligt*, Bernhard Hoffers*, David Egerton*, Dorothea Krtil*, Gabriele Witzel*, Gertrud Achmus*, Jörg Eisenmann*, Ikke offentligt*, Margarete Hoffers*, Michael Trumpfheller*, Oliver Schilling*, Ralf Willi Schmidt*, Ikke offentligt*
Lemmie:
Ikke offentligt*
Letter:
Angie Ahlborn*
Pattensen:
Ikke offentligt*, Ikke offentligt*
Ronnenberg:
Ikke offentligt*, Doris Hage*, Frank Bernhardt*, Otfried Schrot*, Ulrich Heemann*
Seelze:
Barbara König*, Bianca Ahrens*, Bianca Fiene*, Ikke offentligt*, Irene Klaffke*, Maren Wettering *, Nahid Feyzkhah-Jahnke*, Norbert Boloch*, Pierre Geisler*
Sehnde:
Christian Lux*, Günther Niesbor*, Ikke offentligt*, Melissa Marie Loewe*, Willi Strozyk*
Springe:
Ikke offentligt*, Christian Bani Ardalan*, Diemut Kostrzewa*, Friederike Sauer*, Herta Hoffmann*, Ikke offentligt*, Julia Panknin*, Maria López*, Marion Frede*, Ikke offentligt*, Ikke offentligt*, Ute Ketelhake*
Uetze:
Astrid Krebs*, Berndt Waltje*, Gudrun Potzka*, Katerina Brandes*
Wennigsen:
Ikke offentligt*, Christiane Bauer*, Irene Barthels*, Kurt Klose*, Ikke offentligt*, Steffen Lambrecht*
(* Disse underskrifter tæller for beslutningsdygtigheden.)