Til andragendet Mit deiner Stimme den Renten-Sinkflug stoppen!
Bad Belzig:
Håndskrevet*, Håndskrevet*, Ikke offentligt*, Horst Taube, Jutta Schulz*, Ikke offentligt*
Beelitz:
Håndskrevet, Håndskrevet*, Ikke offentligt*, Ikke offentligt*, Ikke offentligt, Günther Strehmel*, Ikke offentligt*, Renate Schläfke*, Roland Fuhs, Ikke offentligt*, Torsten Ehrhold*
Beetzsee:
Klaus-Peter Zehl*
Beetzseeheide:
Kerstin Wiersch
Borkheide:
Håndskrevet*
Borkwalde:
Ikke offentligt*, Daniela Schneider*, Marion Tetzner*, Ikke offentligt*
Brandenburg:
Håndskrevet, Håndskrevet, Håndskrevet, Håndskrevet, Håndskrevet*, Håndskrevet*, Håndskrevet*, Andre Schwirz*, Andre Schwirz*, Andre Schwirz*, Andreas König*, Ikke offentligt*, Anneliese Wipperling*, Ikke offentligt*, David Menz*, Denny pfeuffer*, Ikke offentligt*, Eckhard Labinski, Erik Wolf*, Frank Meyer*, Geraldo BRANDIGI*, Ikke offentligt*, Ikke offentligt*, Hartmut Kühn*, Heiko Suffa*, Imke Bolten*, Jana Jung, Ikke offentligt*, Ikke offentligt, Jörg Reishöfer*, Ikke offentligt*, Katrin Millinger*, Kerstin Schiefner*, Kerstin Schiefner*, Klaus Helmut Dörfert*, Marian Rose*, Peter Maschewski, Roberto Schiefner*, Roberto Schiefner*, Rosemarie Schaupke*, Rosemarie Schaupke*, Sabine Flügel, Sebastian Möller*, Ikke offentligt, Solveigh Calderin, Sven Stolze*
Brandenburg an der Havel:
Anita Kalkofen, Heike Becker*, Martina Hänelt, Ikke offentligt*
Brandenburg/ Havel:
Matthias Jung
Brück:
Håndskrevet*, Rainer Marschel*, Siegfried Bossmann*
Dahnsdorf:
Håndskrevet*
Görzke:
Ikke offentligt*, Ingrid Schäfer*
Groß Kreutz:
Håndskrevet*, Nico Faupel*
Havelauer (OT Wolsier):
Bärbel Klafft*
Havelsee:
Christiane Paul*
Jüterbog:
Håndskrevet*, Håndskrevet*, Håndskrevet*, Martina Felber*
Kloster Lehnin:
Håndskrevet, Håndskrevet, Håndskrevet, Björn Kauff*, Frank Rohloff*, Frank Rohloff*, Ikke offentligt*, Martina Janikowski-Marder*, Ramona Schaper*, Thomas Grünemeier
Milower Land:
Ikke offentligt*
Niedergörsdorf:
Jürgen Grune*, Ikke offentligt*
Niemegk:
Matthias Sterba*
Päwesin OT Riewend:
Harald Busse*
Premnitz:
Håndskrevet, Ute Lindemann*
Rathenow:
Andreas Behncke*, Jöeg Nebusch*, Lars Schenk*, Sigrid Beckert*, Sigrid Beckert*, Vera Nebusch*
Rosenau:
Ralf Hecker*
Roskow:
Rolf Kolasch*
Seddiner See:
Håndskrevet, Håndskrevet*, Håndskrevet*, Håndskrevet*, Ikke offentligt*, Mayk Böhm*, Petra Menz*
Seeblick:
Håndskrevet*, Kerstin Cronacher
Treuenbrietzen:
Claudia Schäfer*
Wiesenburg:
Gundula Ristow*, Ikke offentligt*
Wollin:
Andre Zillmann*
Wusterwitz:
Håndskrevet*, Ingo Tiel*, Janin Simon
(* Disse underskrifter tæller for beslutningsdygtigheden.)