85 Undertegnende Bundestagswahlkreis Harz
Til andragendet Herr Verkehrsminister: Hände weg von meinem Hobby! Petition für den Erhalt des Modellflugs
Aderstedt:
Håndskrevet*
Aschersleben:
Håndskrevet*, Håndskrevet*, Håndskrevet*, Ikke offentligt*, Michael Bertram*, Reinhard Bauer*, Ronny Engelmann*, Swen Halupka*, Ikke offentligt*
Badersleben:
Spangenberg Dirk*, Håndskrevet*, Dirk Spangenberg*, Stephan Beuke*
Ballenstedt:
Håndskrevet*, Håndskrevet*, Dietrich Kühne*
Blankenburg:
Ikke offentligt*, Ikke offentligt*, Ikke offentligt*, Ikke offentligt*, Ikke offentligt*, Thomas Günther*, Ikke offentligt*
Blankenburg OT Börnecke:
Ikke offentligt*
Danstedt:
Håndskrevet*
Darlingerode:
Håndskrevet*
Derenburg:
Jens Halm*
Dingelstedt:
Lothar Elsner*
Eilsdorf:
Ikke offentligt*
Elbingerode:
Håndskrevet*
Friedrichsaue:
Norbert Thiele*
Frose:
Heiko Lebrecht*
Gatersleben:
Ikke offentligt*, Ikke offentligt*, Helga Koczorowski*, Ralf Schrienewerk*, Werner Koczorowski*
Halberstadt:
Håndskrevet*, Håndskrevet*, Håndskrevet*, Christian Kaiser*, Ikke offentligt*, Helga Koczorowski*, Ingo Schulz*, Ikke offentligt*, Lothar Ahrens*, Marvin Gehrmann*, Mathias Kluck*, Ikke offentligt*, Oliver Morgenstern *, Ikke offentligt*, Ikke offentligt*, Ikke offentligt*, Werner Koczorowski*
Halberstdt:
Erik Helmert*
Harsleben:
Ikke offentligt*
Harzgerode:
Ikke offentligt*
Heimburg:
Ikke offentligt*
Ilsenburg:
Håndskrevet*, Ikke offentligt*, Dr. Peter Höhne*, Ikke offentligt*
Königshütte:
Håndskrevet*, Håndskrevet*
Langenstein:
Håndskrevet*
Meisdorf:
Michael Tischner*
Neudorf:
Michael Schumann*
Osterwieck:
Håndskrevet*, Håndskrevet*
Qedlinburg:
Roman Scheldt*
quedlimburg Ot Bad Suderode:
Ikke offentligt*
Quedlinburg:
Håndskrevet*, Ikke offentligt*, Benjamin Fuhrmann*, Fabian Mahrle *, Frank Binder*, Ikke offentligt*, Peter Pogunke*, Ikke offentligt*, Stefan Michael Franke*, Tobias Bremer*
Quedlinburg OT Gernrode:
Hans Joachim Vorbrodt*
Quedlinburg OT Gernrode:
Christian Müller *, Michael Siegert*
Sargstedt:
Thomas Seidel*
Schachdorf Ströbeck:
Yves Brandt*
Schielo:
Jens Behrens*
Stapelburg:
Ikke offentligt*
Thale:
Håndskrevet*, Håndskrevet*, Ikke offentligt*, Horst Mainka*, Mario Weichelt*, Mario Wiegandt*, Rainer Bddecker*, Volker Knappe *
Wasserleben:
Stefan Glaeser*
Weddersleben:
Wilhelm Onken*
Wernigerode:
Håndskrevet*, Håndskrevet*, Håndskrevet*, Håndskrevet*, Håndskrevet*, Håndskrevet*, Håndskrevet*, Håndskrevet*, Håndskrevet*, Håndskrevet*, Ikke offentligt*, Ikke offentligt*, Christina Rienäcker*, Daniel Bertram*, Dr. Franz Mnich*, Lorenz Meisch*, Michael Braasch*, Ikke offentligt*, Stephan Weinrich*, Thomas Kiese*, Ikke offentligt*
Wienrode:
Håndskrevet*
(* Disse underskrifter tæller for beslutningsdygtigheden.)