169 Undertegnende Landtagswahlkreis Schleswig
Til andragendet Verhindert die Abschiebung der traumatisierten Familie B. aus Kappeln!
Böel:
Ikke offentligt*, Ikke offentligt*, Ikke offentligt*
Boren:
B. Sievers *, Ikke offentligt*, Christin Heinks*, Ikke offentligt*, Christine Brandtner*, Christoph Lucas*, Erk Andresen *, Gabriele Gau*, Ikke offentligt*, Janina Häger*, Jorinde Frederike Wrage*, Ikke offentligt*, Ikke offentligt*, Sabine Gäde*, Tina Krauspe*, Wolfgang Ewert*
Brebel:
Ikke offentligt*
Dollrottfeld:
Frank Zothe*, Kathrin Mönnich*, Melanie Marx*, Ikke offentligt*
Fraulund:
Bernd Braas*
Kappeln:
Ikke offentligt
Lindaunis:
Gabriele Gau*
Loit:
Ikke offentligt*
Mohrkirch:
Håndskrevet*, Ikke offentligt*, Dennis Lille*, Ikke offentligt*, Ikke offentligt*, Ikke offentligt*, Ikke offentligt*
Norderbrarup:
Cilina Hartmann *, Claudia Hein*, Jens Moldenhauer*, Jörg Hein*, Ikke offentligt*, Laura Hein *, Marcel Gäding*, Marie Hannemann*, Ikke offentligt*, Stefan Piepgras*
Nottfeld:
Ikke offentligt*, Ikke offentligt*, Ikke offentligt*
Nübel:
Angela Gries *, Ikke offentligt*, Ikke offentligt*, Ikke offentligt*, Lorenz Peter Fintzen*, Ikke offentligt*, Rita Jacobsen*, Stephan Schmitz *, Svende Jasper*
Oeversee:
Ikke offentligt*
Rügge:
Claudia Schlereth*, Ikke offentligt*
Saustrup:
Johanna Sophie Richter*
Schaalby:
Claudia Böttcher *, Jörn Volkhardt Sanne-Wander*
Scheggerott:
Ikke offentligt*, Ikke offentligt*, Ikke offentligt*, Sebastian Rapp*
Schleswig:
Ikke offentligt*, Andreas Jäger*, Angelika Nielsen*, Ikke offentligt*, Ikke offentligt*, Ikke offentligt*, Britta Autzen*, Britta Vosgerau*, Ikke offentligt*, Ikke offentligt*, Christian Schnoor*, Ikke offentligt*, Ikke offentligt*, Ikke offentligt*, Dorothee Tams*, Ikke offentligt*, Fritz Laß*, Gisela Susanne Huth*, Hanna Giese*, Ikke offentligt*, Ikke offentligt*, Irmgard Hansen*, Isabell Waldmann *, Ikke offentligt*, Ikke offentligt*, jana Scholze*, Ikke offentligt*, Ikke offentligt*, Ikke offentligt*, Karin Doose*, Karl Glas*, Katharina Petersen*, Ikke offentligt*, Ikke offentligt*, Lara Andresen*, Ikke offentligt*, Ikke offentligt*, Lena Kybelka*, Ikke offentligt*, Lina Mohamad*, Lina-Sylvana Schlawe*, Martina Baumann-Dahm*, Ikke offentligt*, Ikke offentligt*, Ikke offentligt*, Nicola Dethlefs*, Ole renz *, Ikke offentligt*, Ikke offentligt*, Reinhard Vieth*, Renko Ralfs*, Rolf Riebesell*, Sabrina Reith*, Ikke offentligt*, Ikke offentligt*, Sven Birkholz*, Tarik Pahlenkemper*, Ikke offentligt*, Ikke offentligt*, Wolfgang Wix*
Steinfeld:
Anne Marxen*, Priewe Maik*, Rainer Stieper*, Ikke offentligt*
Süderbrarup:
Besarta Ismajli*, Claudia Hellwig*, Ikke offentligt*, Ikke offentligt*, Edith Vögler*, Gezime ismajli*, Ikke offentligt*, Ikke offentligt*, Hildegard Denstorf*, Ikke offentligt*, Ikke offentligt*, Ikke offentligt*, Ikke offentligt*, Maren Braack*, Marion Köstner-Hansen*, Ikke offentligt*, Nina Jördis Andresen*, Ikke offentligt*, Ikke offentligt*, Silke Boysen*, Ikke offentligt*, Stefanie Borlukan*, Susanne Schmidt*, Ikke offentligt*, Tanja Wesel *, Tobias Horn*
Tolk:
Clara Krause*
Twedt:
Ikke offentligt*, Ikke offentligt*, Ikke offentligt*, Ikke offentligt*
Ulsnis:
Ikke offentligt*, Ikke offentligt*, Ikke offentligt*, Ikke offentligt*, Ursula Ziegenfeuter*, Wiebke Klein*
Wagersrott:
Ikke offentligt*
(* Disse underskrifter tæller for beslutningsdygtigheden.)