187 Undertegnende Landtagswahlkreis Wiesloch
Til andragendet Erhöhung der Erschwerniszulage für Polizisten
, St. Leon-Rot:
Ikke offentligt*
, St.Leon-Rot:
Steffen Lang*
Baiertal:
Matthias Niekrawietz*
Dielheim:
Angelika Burkhardt*, Arno Schili*, Ikke offentligt*, Ikke offentligt*, Harald Steidel*, Ikke offentligt*, Kay Häßler*, Klaus Sauer*, Ikke offentligt*, Ikke offentligt*, Tamara Neidig*, Ikke offentligt*, Timo Kapolnek*, Ikke offentligt*, Willi Schlund*
Leimen:
Ikke offentligt*, Anja Goßmann*, Ikke offentligt*, Ikke offentligt*, Ikke offentligt*, Felix Gayer*, Ikke offentligt*, Ikke offentligt*, Ikke offentligt*, Katja Senier*, Ikke offentligt*, Ikke offentligt*, Michael Roßmann*, Ikke offentligt*, Predrag Tomasevic*, Ringo Goßmann*, Robert Wulle*, Sebastian Mertens*, Seipp Melanie*, Ikke offentligt*, Ikke offentligt*, Ikke offentligt*, Theresa stehle*, Ikke offentligt*, Ikke offentligt*
Malsch:
Juliane Schmackeit*, Ikke offentligt*, Ikke offentligt*, Thomas Schell*, Volker Stark*
Mühlhausen:
Christopher Eichstätter*, Christopher Sapp*, Ikke offentligt*, Ikke offentligt*, Ikke offentligt*, Ikke offentligt*, Sebastian Martin*, Stefan Östringer*, Walter Meier*
Nußloch:
Ikke offentligt*, Alexander Knobel*, Andreas Neidig*, Anja Schiepan*, Ikke offentligt*, Inge Ritz Skribiak*, Ikke offentligt*, Ikke offentligt*, Ikke offentligt*, Kristina Schandera*, Ikke offentligt*, Steffen Eichinger-Eichhorn*, Ikke offentligt*, Ikke offentligt*
Nussloch:
Ivan Traykov*
Rauenberg:
Ikke offentligt*, Ikke offentligt*, Ikke offentligt*, Ikke offentligt*, Markus Saar*, Ikke offentligt*, Oliver Münsterteicher*, Ikke offentligt*, Sarah Zomack*, Thomas Hammet*, Thomas Kraft*
Sandhausen:
Ikke offentligt*, Ikke offentligt*, Christian Trinkl*, Ikke offentligt*, Ikke offentligt*, Ikke offentligt*, Ikke offentligt*, Markus Ranzenberger*, Ikke offentligt*, Ikke offentligt*, Nadine W.*, Ikke offentligt*, Ikke offentligt*, Reinhold Rohnacher*, Robin Ranzenberger*, Sascha Engelhardt*, Ikke offentligt*, Ikke offentligt*, Ikke offentligt*
St Leon Rot:
Melina Gögele*
St. Leon-Rot:
Ikke offentligt*, Angelika Back*, Ikke offentligt*, Ikke offentligt*, Ikke offentligt*, Ilse Flink*, Kim Reichert^*, Ikke offentligt*, Marco Werstein*, Meinhard Maurer*, Ikke offentligt*, Roman Heger*, Ikke offentligt*, Ikke offentligt*, Ikke offentligt*, Sven Altenberger*, Sven Ziegler*, Ikke offentligt*, Ikke offentligt*
Walldorf:
Andreas Guld*, Angelika Vetter*, Angelika Saur*, Ikke offentligt*, Ikke offentligt*, Ikke offentligt*, Ikke offentligt*, Florian Huber*, Ikke offentligt*, Georg Saur*, Hartwig Schönhoff*, Jana Schuppel*, Ikke offentligt*, Ikke offentligt*, Lisa-Marie Köhler*, Ikke offentligt*, Ikke offentligt*, Markus Ertel*, Matthias Hinz*, Ikke offentligt*, Ikke offentligt*, Ikke offentligt*, Ikke offentligt*, Ikke offentligt*, Ikke offentligt*, Ikke offentligt*, Thomas Schreck*, Ikke offentligt*, Udo Samland*, Ute Dorothea Mayer*
Wiesloch:
Ikke offentligt*, Ikke offentligt*, Eugen Wickenhäuser*, Ikke offentligt*, Frank Wittmer*, Ikke offentligt*, Gerrit Strzalka*, Jennifer Dickerson*, Ikke offentligt*, Johannes Viebig*, Ikke offentligt*, Karin Sauer*, Ikke offentligt*, Kerstin Ballermann*, Ikke offentligt*, Laura Fetzer*, Ikke offentligt*, Michael Janzer*, Ikke offentligt*, Ikke offentligt*, Nina Zeller*, Ikke offentligt*, Ikke offentligt*, Ikke offentligt*, Ikke offentligt*, Robert Döring*, Schönberger Denise*, Simon Saladin*, Ikke offentligt*, Tina Dohn*, Ikke offentligt*, Ikke offentligt*, Uwe Zimmermann*, Ikke offentligt*, Waldemar Benner*
(* Disse underskrifter tæller for beslutningsdygtigheden.)