136 Undertegnende Bundestagswahlkreis Neckar-Zaber
Til andragendet Arbeitserlaubnis für Flüchtlinge aller Herkunftsstaaten bis zum Abschluss ihres Asylverfahrens
Abstatt:
Petra Neubert
Affalterbach:
Ikke offentligt, Johanne Gousset, Ikke offentligt, Ikke offentligt
Auenstein:
Daina Bauch
Beilstein:
Ikke offentligt
Benningen:
Brigitte Jetschina*, Christiane Mussler*, Joachim Scheible*, Karlheinz Hassis*, Phillip Roppel*
Besigheim:
Alexanfra Kraiss, Denis Rothfuß, Elke Sempert, Erik Friedrich-Rieger, Karsten Gräbitz, Lidija Winkler, Linija Winkler, Ikke offentligt, Ikke offentligt, Ikke offentligt, Verena Lohmüller
Bietigheim-Bissingen:
Ikke offentligt, Alexandra Bampi, Andrea Härle, Angelika Reiss, Ikke offentligt, Ikke offentligt, Christiane Schemann, Corinna Raab, Davy Jim Mößner, Ikke offentligt, Ikke offentligt, Ikke offentligt, Lore Bernecker-Boley, Ikke offentligt, Martina Schütz, Simone Siegel, Tamara Huschmann, Ikke offentligt
Bönnigheim:
Benjamin Richert, Ikke offentligt, Ikke offentligt
Brackenheim:
Alexandra Nixel, Andreas Bachmann, Annette Amos, Ikke offentligt, Jens Köhler, Katharina Flubacher, Lilian Jil Bock, Nadine thiel
Cleebronn:
Ikke offentligt, Harald Kaufmann, Kerstin Ehm, Ikke offentligt, Roberta Renz-Zink
Erdmannhausen:
Martin Klaus Fischer, Ikke offentligt
Erligheim:
Karin Gall, Ikke offentligt, Matthias Funk
Flein:
Markus Lange
Freiberg:
Anja Hassolt, Ikke offentligt, Ikke offentligt, Danica Bihlmaier, Heidelore Göpfert, Leonie Dettling, Markus Zöllner, Thomas Peters, Xenia Espe
Freudental:
Ikke offentligt
Gemmrigheim:
Manuel Christel, Ikke offentligt
Großbottwar:
Ines Bauer, Simone Petersohn, Stenzel Claudia
Güglingen:
Henrik Hennige, Marion Biedermann, Michael Harsch, Verena Strasheim
Hessigheim:
Michelle Bühler, Timo Christ
Ilsfeld:
Christel Behling-Merkt, Ikke offentligt, Irma Egenberg, Patricia Röder
Kirchheim:
Christel Strauß, Lukas Hennig, Ikke offentligt, Ikke offentligt
Lauffen:
Ikke offentligt, Ikke offentligt, Hanna Zuschlag, Jonathan Nagel, Lénaïk Le Héritte, Rolf Gross, Sandra Hermen, Ikke offentligt
Leingarten:
Ikke offentligt, Ikke offentligt, Nina Kaiser, Othmar Leib, Sonja-Rita Boß
Löchgau:
Luca Hackl, Mattes Szodrak, Ikke offentligt
Marbach:
Ikke offentligt, Hannes Mühleisen, Ikke offentligt, Maren Jesske, Victoria Vogt
Marbach am Neckar:
Ikke offentligt
Mundelsheim:
Christine Kizler, Ikke offentligt, Ikke offentligt
Murr:
Ikke offentligt
Nordheim:
Ikke offentligt
Obere Ölmühle:
D. Blersch
Oberstenfeld:
Clara Strähle, Cornelia Schlegel, Kaja Sprengel, Sabrina Abraham
Pleidelsheim:
Ikke offentligt, Ikke offentligt
Sachsenheim:
Barbara Kröber, Ikke offentligt, Ikke offentligt, Ikke offentligt, Melanie Busch, Tamara Rapp, Thorsten weisler
Steinheim:
Andrea Heyn, Bäuerle Gabriela, Carola Spanoudakis, Joachim Gabel, Karen Seiter, Reiner Klotz, Stephanie Behrozi
Talheim:
Monika Saam
Tamm:
Ikke offentligt, Esther Piontek, Inga Stoll
Untergruppenbach:
Lutz Matzke, Ikke offentligt, Ikke offentligt
Walheim:
Stephanie Schleeweiß
Zaberfeld:
Ikke offentligt, Nils Grube
(* Disse underskrifter tæller for beslutningsdygtigheden.)