329 Undertegnende Bundestagswahlkreis Rendsburg-Eckernförde
Til andragendet Abschaffung der Pflegekammer in Schleswig-Holstein und erneute Befragung aller Pflegenden
Ahlefeld-Bistensee:
Birte Dreesen*
Alt Duvenstedt:
Håndskrevet*, Håndskrevet*, Maike Carstensen*
Ascheffel:
Håndskrevet*, Ikke offentligt*, Nicole Kumstel*, Ralf Kumstel*
Barkelsby:
Håndskrevet*, Håndskrevet*, Ikke offentligt*, Ina Lies*
Bistensee:
Håndskrevet*
Bordesholm:
Juergen Weniger*
Borgstedt:
Håndskrevet*
Bovenau:
Ikke offentligt*
Bredenbek:
Ikke offentligt*
Brodersby:
Håndskrevet*, Brüning Klaus*, Brüning Maria*, Udo Strubbe*
Brügge:
Ikke offentligt*, Ikke offentligt*
Büdelsdorf:
Håndskrevet*, Håndskrevet*, Håndskrevet*, Håndskrevet*, Håndskrevet*, Håndskrevet*, Håndskrevet*, Håndskrevet*, Håndskrevet*, Håndskrevet*, Håndskrevet*, Håndskrevet*, Håndskrevet*, Håndskrevet*, Beate Petersen*, Ikke offentligt*, Ikke offentligt*, Ikke offentligt*, Ikke offentligt*, Maike Klein*, Ikke offentligt*, Ikke offentligt*, Tanja Beyer*
Bünsdorf:
Håndskrevet*, Christin Böckmann*, Ikke offentligt*
Damp:
Anette Wulf*, Bermd Lund*, Ikke offentligt*, Ikke offentligt*, Ikke offentligt*, Ikke offentligt*
Dänischenhagen:
Kurt Pertsch*, Margrit Hammerich- Hetata*
Dörphof:
Håndskrevet*, Frank Ruhbaum*
Eckernförde:
Håndskrevet*, Håndskrevet*, Håndskrevet*, Håndskrevet*, Håndskrevet*, Håndskrevet*, Ikke offentligt*, Ikke offentligt*, Ikke offentligt*, Ikke offentligt*, Frederike Bergmann*, Heike Steinbeck*, Ikke offentligt*, Iwona Meyn*, Ikke offentligt*, Joachim Giesa*, Ikke offentligt*, Julia Grosser*, Julia Hellwig*, Ikke offentligt*, Ikke offentligt*, Ikke offentligt*, Ikke offentligt*, Ikke offentligt*, Ikke offentligt*, Matthias Pies*, Ikke offentligt*, Ikke offentligt*, Ikke offentligt*, Rainer Beuthel*, Reinhard Sell*, Richard Lange*, Rüdiger Thamm*, Ikke offentligt*, Stephanie Bogun*
Elsdorf-Westermühlen:
Manuela Ertel*
Fleckeby:
Ikke offentligt*
Flintbek:
Ikke offentligt*, Mandy walter*, Martin Pürwitz*, Martina Bettin*
Fockbek:
Håndskrevet*, Ikke offentligt*, Ikke offentligt*, Julia Dietrich*, Ikke offentligt*, Marion Seel*, Stefan Johannsen*, Steffi Martens*
Friedrichsholm:
Sönke Feddersen*
Gammelby:
Andrea koch*, Michael Kantz*
Gettorf:
Ikke offentligt*, Ikke offentligt*, Ikke offentligt*, Wolfgang Töpker*
Goosefeld:
Dieter Buch*, Ikke offentligt*
Groß Wittensee:
Hans-Wilhelm Hansen*, Ikke offentligt*, Ikke offentligt*
Güby:
Ikke offentligt*, Ikke offentligt*, Ikke offentligt*
Haale:
Kathrin Klär*
Hamdorf:
Melanie Brodersen*
Hohenwestedt:
Ikke offentligt*, Ikke offentligt*, Ikke offentligt*
Hohn:
Doris Taddey*, Matthias Ohm*, Ralf Michalek*, Thiedemann Carola*
Holtsee:
Susanne Möller*
Holzdorf:
Håndskrevet*, Anke Leu*, Martina Franzkowski*, Schinkopf Wolfgang*
Hummelfeld:
Ikke offentligt*
Jevenstedt:
Håndskrevet*, Håndskrevet*, Susanne Wieck*
Karby:
Håndskrevet*, Håndskrevet*, Håndskrevet*, Håndskrevet*, Håndskrevet*, olaf Krause-Hamer*, Ikke offentligt*
Kiel:
Ikke offentligt*, Doris Achsenick*, Elke Gröger*, Elkedoris Haus*, Ikke offentligt, Imke Wriedt*, Ikke offentligt*, Jens-Uwe Marmalle*, Ikke offentligt*, Ikke offentligt*, Pirko Laatsch*, Thomas Nederkorn*, Ikke offentligt*
Kosel:
Beate Ruf*
Krummwisch:
Katja Neumann*
Langwedel:
Christian Godau*, Heiko Mielke*
Lohe-Föhrden:
Håndskrevet*
Loop:
Kerstin Raasch*
Luhnstedt:
Håndskrevet*
Meggerdorf:
Håndskrevet*
Melsdorf:
Andrea Bernhard*, Birgit Rosenbaum*
Molfsee:
Håndskrevet*, Sebastian Engel*, Ikke offentligt*
Mörel:
Anja Dühring*
Neudorf-Bornstein:
Ikke offentligt*, Susanne Wozigny*
Neuwittenbek:
Ingo Kruse*
Nindorf:
Bettina Dittmann*
Noer:
Ikke offentligt*
Nortorf:
Ikke offentligt*, Ikke offentligt*, Ikke offentligt*
Osterby:
André Olias Du Bosque*
Osterrönfeld:
Håndskrevet*, Håndskrevet*, Arff Lothar*, Dörte Croon*, Julia Bonin*, Ikke offentligt*, Ikke offentligt*, Katharina von Lemcke*, Olaf Breitzke*
Owschlag:
Håndskrevet*, Håndskrevet*, Håndskrevet*, Håndskrevet*, Kirstin Krei*, Ikke offentligt*, Sabrina Büll*
Redsbrg:
Sonja Bamler*
Rendsburg:
Håndskrevet*, Håndskrevet*, Håndskrevet*, Håndskrevet*, Håndskrevet*, Håndskrevet*, Håndskrevet*, Håndskrevet*, Håndskrevet*, Håndskrevet*, Håndskrevet*, Håndskrevet*, Håndskrevet*, Håndskrevet*, Håndskrevet*, Håndskrevet*, Håndskrevet*, Andreas Bötel*, Ikke offentligt*, Anke Bötel*, Arnim Wünsch*, Benjamin Janke*, Ikke offentligt*, Ikke offentligt*, Ikke offentligt*, Catharina Thons*, Ikke offentligt*, Dennis Wolffer*, Ikke offentligt*, Ikke offentligt*, Ellen Preusse*, Elżbieta Ross*, Ikke offentligt*, Ikke offentligt*, Ikke offentligt*, Jörg Gründler*, Jörg Peter*, Karin Albert*, Ikke offentligt*, Ikke offentligt*, Leyla Ari*, Ikke offentligt*, Ikke offentligt*, Ikke offentligt*, Ikke offentligt*, Ikke offentligt*
Rickert:
Jens-Uwe Petersen*
Rieseby:
dahmer-Brochonski Monika*, Dieter Beyer*, Heino Stüve*, Ikke offentligt*, Ikke offentligt*
Rumohr:
Ikke offentligt*, Sabine Mordhorst*
Schacht-Audorf:
Ikke offentligt*, Ikke offentligt*, Ikke offentligt*, Ikke offentligt*, Ikke offentligt*, Ikke offentligt, Schöpf Andreas*, Ikke offentligt*, Verena Schöpf*, Ikke offentligt*
Schülldorf:
Ikke offentligt*
Schülp:
Anissa Heinrichs*, Ikke offentligt*, Ikke offentligt*, Marlies Reimers*, Ikke offentligt*, Nina Wirben*
Schülp/Nortorf:
He3lmut Krafft*
Sehestedt:
Ikke offentligt*
Steenfeld:
Ikke offentligt*
Stenten:
Håndskrevet*
Thumby:
Håndskrevet*, Håndskrevet*, Håndskrevet*, Gunnar Dubil*, Ute Lindner*
Timmaspe:
Michael Kannert*, Stefanie Kannert*
Waabs:
Frank Gesing*, Ikke offentligt*, Ikke offentligt*, Mandy Ostermann*, Ikke offentligt*, Ikke offentligt*
Wasbek:
Ikke offentligt*
Wattenbek:
Ikke offentligt*, Tanja Tanneberger*
Westerrönfeld:
Håndskrevet*, Annette Harnisch-Speck*, Henning Dietzel*, Peter Ohlsen*
Windeby:
Monika Ulbricht*, Sandy Hansen*, Volker Berger*
Winnemark:
Håndskrevet*, Håndskrevet*, Ikke offentligt*, Ikke offentligt*
(* Disse underskrifter tæller for beslutningsdygtigheden.)