329 kannattajia paikassa Bundestagswahlkreis Rendsburg-Eckernförde
Tietoja vetoomuksesta Abschaffung der Pflegekammer in Schleswig-Holstein und erneute Befragung aller Pflegenden
Ahlefeld-Bistensee:
Birte Dreesen*
Alt Duvenstedt:
Käsinkirjoitettu*, Käsinkirjoitettu*, Maike Carstensen*
Ascheffel:
Käsinkirjoitettu*, Ei julkista*, Nicole Kumstel*, Ralf Kumstel*
Barkelsby:
Käsinkirjoitettu*, Käsinkirjoitettu*, Ei julkista*, Ina Lies*
Bistensee:
Käsinkirjoitettu*
Bordesholm:
Juergen Weniger*
Borgstedt:
Käsinkirjoitettu*
Bovenau:
Ei julkista*
Bredenbek:
Ei julkista*
Brodersby:
Käsinkirjoitettu*, Brüning Klaus*, Brüning Maria*, Udo Strubbe*
Brügge:
Ei julkista*, Ei julkista*
Büdelsdorf:
Käsinkirjoitettu*, Käsinkirjoitettu*, Käsinkirjoitettu*, Käsinkirjoitettu*, Käsinkirjoitettu*, Käsinkirjoitettu*, Käsinkirjoitettu*, Käsinkirjoitettu*, Käsinkirjoitettu*, Käsinkirjoitettu*, Käsinkirjoitettu*, Käsinkirjoitettu*, Käsinkirjoitettu*, Käsinkirjoitettu*, Beate Petersen*, Ei julkista*, Ei julkista*, Ei julkista*, Ei julkista*, Maike Klein*, Ei julkista*, Ei julkista*, Tanja Beyer*
Bünsdorf:
Käsinkirjoitettu*, Christin Böckmann*, Ei julkista*
Damp:
Anette Wulf*, Bermd Lund*, Ei julkista*, Ei julkista*, Ei julkista*, Ei julkista*
Dänischenhagen:
Kurt Pertsch*, Margrit Hammerich- Hetata*
Dörphof:
Käsinkirjoitettu*, Frank Ruhbaum*
Eckernförde:
Käsinkirjoitettu*, Käsinkirjoitettu*, Käsinkirjoitettu*, Käsinkirjoitettu*, Käsinkirjoitettu*, Käsinkirjoitettu*, Ei julkista*, Ei julkista*, Ei julkista*, Ei julkista*, Frederike Bergmann*, Heike Steinbeck*, Ei julkista*, Iwona Meyn*, Ei julkista*, Joachim Giesa*, Ei julkista*, Julia Grosser*, Julia Hellwig*, Ei julkista*, Ei julkista*, Ei julkista*, Ei julkista*, Ei julkista*, Ei julkista*, Matthias Pies*, Ei julkista*, Ei julkista*, Ei julkista*, Rainer Beuthel*, Reinhard Sell*, Richard Lange*, Rüdiger Thamm*, Ei julkista*, Stephanie Bogun*
Elsdorf-Westermühlen:
Manuela Ertel*
Fleckeby:
Ei julkista*
Flintbek:
Ei julkista*, Mandy walter*, Martin Pürwitz*, Martina Bettin*
Fockbek:
Käsinkirjoitettu*, Ei julkista*, Ei julkista*, Julia Dietrich*, Ei julkista*, Marion Seel*, Stefan Johannsen*, Steffi Martens*
Friedrichsholm:
Sönke Feddersen*
Gammelby:
Andrea koch*, Michael Kantz*
Gettorf:
Ei julkista*, Ei julkista*, Ei julkista*, Wolfgang Töpker*
Goosefeld:
Dieter Buch*, Ei julkista*
Groß Wittensee:
Hans-Wilhelm Hansen*, Ei julkista*, Ei julkista*
Güby:
Ei julkista*, Ei julkista*, Ei julkista*
Haale:
Kathrin Klär*
Hamdorf:
Melanie Brodersen*
Hohenwestedt:
Ei julkista*, Ei julkista*, Ei julkista*
Hohn:
Doris Taddey*, Matthias Ohm*, Ralf Michalek*, Thiedemann Carola*
Holtsee:
Susanne Möller*
Holzdorf:
Käsinkirjoitettu*, Anke Leu*, Martina Franzkowski*, Schinkopf Wolfgang*
Hummelfeld:
Ei julkista*
Jevenstedt:
Käsinkirjoitettu*, Käsinkirjoitettu*, Susanne Wieck*
Karby:
Käsinkirjoitettu*, Käsinkirjoitettu*, Käsinkirjoitettu*, Käsinkirjoitettu*, Käsinkirjoitettu*, olaf Krause-Hamer*, Ei julkista*
Kiel:
Ei julkista*, Doris Achsenick*, Elke Gröger*, Elkedoris Haus*, Ei julkista, Imke Wriedt*, Ei julkista*, Jens-Uwe Marmalle*, Ei julkista*, Ei julkista*, Pirko Laatsch*, Thomas Nederkorn*, Ei julkista*
Kosel:
Beate Ruf*
Krummwisch:
Katja Neumann*
Langwedel:
Christian Godau*, Heiko Mielke*
Lohe-Föhrden:
Käsinkirjoitettu*
Loop:
Kerstin Raasch*
Luhnstedt:
Käsinkirjoitettu*
Meggerdorf:
Käsinkirjoitettu*
Melsdorf:
Andrea Bernhard*, Birgit Rosenbaum*
Molfsee:
Käsinkirjoitettu*, Sebastian Engel*, Ei julkista*
Mörel:
Anja Dühring*
Neudorf-Bornstein:
Ei julkista*, Susanne Wozigny*
Neuwittenbek:
Ingo Kruse*
Nindorf:
Bettina Dittmann*
Noer:
Ei julkista*
Nortorf:
Ei julkista*, Ei julkista*, Ei julkista*
Osterby:
André Olias Du Bosque*
Osterrönfeld:
Käsinkirjoitettu*, Käsinkirjoitettu*, Arff Lothar*, Dörte Croon*, Julia Bonin*, Ei julkista*, Ei julkista*, Katharina von Lemcke*, Olaf Breitzke*
Owschlag:
Käsinkirjoitettu*, Käsinkirjoitettu*, Käsinkirjoitettu*, Käsinkirjoitettu*, Kirstin Krei*, Ei julkista*, Sabrina Büll*
Redsbrg:
Sonja Bamler*
Rendsburg:
Käsinkirjoitettu*, Käsinkirjoitettu*, Käsinkirjoitettu*, Käsinkirjoitettu*, Käsinkirjoitettu*, Käsinkirjoitettu*, Käsinkirjoitettu*, Käsinkirjoitettu*, Käsinkirjoitettu*, Käsinkirjoitettu*, Käsinkirjoitettu*, Käsinkirjoitettu*, Käsinkirjoitettu*, Käsinkirjoitettu*, Käsinkirjoitettu*, Käsinkirjoitettu*, Käsinkirjoitettu*, Andreas Bötel*, Ei julkista*, Anke Bötel*, Arnim Wünsch*, Benjamin Janke*, Ei julkista*, Ei julkista*, Ei julkista*, Catharina Thons*, Ei julkista*, Dennis Wolffer*, Ei julkista*, Ei julkista*, Ellen Preusse*, Elżbieta Ross*, Ei julkista*, Ei julkista*, Ei julkista*, Jörg Gründler*, Jörg Peter*, Karin Albert*, Ei julkista*, Ei julkista*, Leyla Ari*, Ei julkista*, Ei julkista*, Ei julkista*, Ei julkista*, Ei julkista*
Rickert:
Jens-Uwe Petersen*
Rieseby:
dahmer-Brochonski Monika*, Dieter Beyer*, Heino Stüve*, Ei julkista*, Ei julkista*
Rumohr:
Ei julkista*, Sabine Mordhorst*
Schacht-Audorf:
Ei julkista*, Ei julkista*, Ei julkista*, Ei julkista*, Ei julkista*, Ei julkista, Schöpf Andreas*, Ei julkista*, Verena Schöpf*, Ei julkista*
Schülldorf:
Ei julkista*
Schülp:
Anissa Heinrichs*, Ei julkista*, Ei julkista*, Marlies Reimers*, Ei julkista*, Nina Wirben*
Schülp/Nortorf:
He3lmut Krafft*
Sehestedt:
Ei julkista*
Steenfeld:
Ei julkista*
Stenten:
Käsinkirjoitettu*
Thumby:
Käsinkirjoitettu*, Käsinkirjoitettu*, Käsinkirjoitettu*, Gunnar Dubil*, Ute Lindner*
Timmaspe:
Michael Kannert*, Stefanie Kannert*
Waabs:
Frank Gesing*, Ei julkista*, Ei julkista*, Mandy Ostermann*, Ei julkista*, Ei julkista*
Wasbek:
Ei julkista*
Wattenbek:
Ei julkista*, Tanja Tanneberger*
Westerrönfeld:
Käsinkirjoitettu*, Annette Harnisch-Speck*, Henning Dietzel*, Peter Ohlsen*
Windeby:
Monika Ulbricht*, Sandy Hansen*, Volker Berger*
Winnemark:
Käsinkirjoitettu*, Käsinkirjoitettu*, Ei julkista*, Ei julkista*
(* Nämä allekirjoitukset lasketaan päätösvaltaisuuteen.)