90 Undertegnende Bundestagswahlkreis Waiblingen
Til andragendet Menschenrechte vor Profit
Alfdorf:
Ikke offentligt*
Berglen:
Sarah Greguhn*, Susanne Waiss*, Ulrich Jeutter*, Ikke offentligt*
Fellbach:
Håndskrevet*, Ikke offentligt*, Gerhard Knorr*, Ikke offentligt*, Karo Buchner*, Klemens Hueber*, Mareike Erhardt*, Ikke offentligt*, Monika Sigler*, Regine Koch-Bah*, Rita Pollety*, Ikke offentligt*, Winfried Bauer*
Heraklion:
Claudia Massmann
Kaisersbach:
Otto Beisswenger*
Kernen:
Ikke offentligt*, Charlotte Frank*, Ikke offentligt*, Gottfried Sprenger*, Karin Steller*, Ikke offentligt*, Ikke offentligt*, Stephanie Klumpp*
Korb:
Katharina Wachtler*
Leutenbach:
Antonia Consuelo Lämmle*, Gerhard Otto Lämmle*, Hermann Braun*, Hermann Braun*, Thorsten Büttner*
Plüderhausen:
Doris Stahl*, Josephin Kreutzer*
Remshalden:
Ahrendt Karin*, Ikke offentligt*, Gabriele Else Martha Grosse*, Harald Bay*, Ikke offentligt*
Rudersberg:
Ilsebyll Beutel-Spöri*
Schorndorf:
Ikke offentligt*, Gisela Mann*, Gisela Mann*, Martin Jaeger*, Ikke offentligt*
Schwaikheim:
Barbara Moser*, Susanne Barthau*
Urbach:
Axel Sommer*, Ikke offentligt*
Waiblingen:
Albrecht Rehberger*, Anja Läpple*, Bernhard Hindersin*, Christa Rahner-Göhring*, Ikke offentligt*, Ephraim von Thaler*, Julia Cocos*, Lidia Lupo*, Mark Adolphs*, Monika Winkler*, Ikke offentligt*, Susanne Föll*, Ikke offentligt*, Ulla Merkle*, Ulla Merkle*, Walter Bender*
Waibvlingern:
Bernhard Hindersin*
Weinstadt:
Ikke offentligt*, Elfriede Olufodun*, Guido Hausner*, Hannah Pandikow*, Harald Göttlicher*, Joachim Krause*, Kinga v.Gyökössy-Rudersdorf*, Kinga von Gyökössy-Rudersdorf*, Manfred Koch*, Marcus Morbe*, Martine Couvreur*, Monika Hailer*, Ikke offentligt*, Ikke offentligt*, Nikoleta Dürr*, Ikke offentligt*, Rainer Götz*, Renate of*
Welzheim:
Ikke offentligt*, Ikke offentligt*, Sabine Hofmann*
Winnenden:
Dr. Karl Braungart*, Franz Schmid*, Ikke offentligt*
Winterbach:
Dominik Seemann*
(* Disse underskrifter tæller for beslutningsdygtigheden.)