125 underskriver i Bundestagswahlkreis Goslar - Northeim - Osterode
Til kampanjen Wir fordern: 40-Stunden-Woche auch für Lehrer!
Altenau:
Wolfgang Evers*
Bad:
Håndskrevet*
Bad Gandersheim:
Håndskrevet*, Håndskrevet*, Ikke offentlig*, Ikke offentlig*, Ikke offentlig*, Dietmar Schwieger*, Ikke offentlig*, Ikke offentlig*, Ikke offentlig*, Ikke offentlig*
Bad Harzburg:
Håndskrevet*, Håndskrevet*, Håndskrevet*, Håndskrevet*, Håndskrevet*, Håndskrevet*, Håndskrevet*, Håndskrevet*, Håndskrevet*, Håndskrevet*, Ditmar Rettberg*, Helmuth Daut*, Ikke offentlig*, Ikke offentlig*, Petra Nietsch*, Rettberg; Ditmar*, Ikke offentlig*, Rosemarie Laube*, Steven Knorre-Röhlich*, Torsten Worch*, Werner Focken*
Badenhausen:
Jens Wachsmuth*
Braunlage:
Håndskrevet*
Clausthal-Zellerfeld:
Håndskrevet*, Ikke offentlig*, Birgit Gröbner*, Ikke offentlig*, Hella Janssen*, Hella Janssen*, Ikke offentlig*, Rüdiger Knaack*, Thomas Pichler*, Ursula Osche*
Dassel:
Nicole Spilker*, Petra Besser*
Einbeck:
Håndskrevet*, Håndskrevet*, Håndskrevet*, Andrea Kühnberg*, Angelika Häse*, Annegret Kröger*, Annett Steinberg*, Birgit Raab-Jüttner*, Ikke offentlig*, Inken Barfod-Werner*, Ikke offentlig*, Klaus Klapproth*, Ikke offentlig*, Mario Heinzel*, Ikke offentlig*, Rudi Trommer*, Ikke offentlig*, Wilfried Werner*
Goslar:
Håndskrevet*, Håndskrevet*, Håndskrevet*, Håndskrevet*, Alexandra Janitzki*, Ikke offentlig*, Ikke offentlig*, Bastian Engelke*, Ikke offentlig*, Christian Klingbeil*, Ikke offentlig*, Ikke offentlig*, Dirk Brandes*, Dr. Hans-Otto Reuss*, Dr. Wolfgang Richnow*, Eckhard Müller*, Ikke offentlig*, Ikke offentlig*, Harald Scheer*, Hartmut S. Walter*, Ikke offentlig*, Helge Stradmann*, Ingo Schneider*, Ikke offentlig*, Jürgen Burgdorf*, Karl-Heinz Rösl*, Ikke offentlig*, Ikke offentlig*, Ikke offentlig*, Ikke offentlig*, Ikke offentlig*, Sebastian Skorzinski *, Stephan Petry*, Tim Rosenbaum *, Walter Hartmut S.*, Wilfried Nemitz*
Hardegsen:
Håndskrevet*, Ikke offentlig*, Sabine Sommer*
Hattorf:
Håndskrevet*, Ernst Meyer*, Ikke offentlig*, Kristina Nölle-Meyer*, Ikke offentlig*
Herzberg:
Håndskrevet*, Ikke offentlig*
Katlenburg-Lindau:
Håndskrevet*, Ikke offentlig*
Moringen:
Christine Müller*, Margarete Hilke*
Nörten-Hardenberg:
Håndskrevet*, Gerlinde Haller*, Inge Rauschning*
Northeim:
Andrea Schulze-Kögel*, Ikke offentlig*, Anja Antons*, Ikke offentlig*, Ikke offentlig*, Claudia Siebert-Lange*, Holger Sievers*, Ilja Kuschke*, Katja Rott*, Ikke offentlig*, Malte Schober*, Ikke offentlig*, Ikke offentlig*, Ikke offentlig*, Ikke offentlig*, Melanie Anders *, Ikke offentlig*, Renate Stein-Grubic*, Sabine Harborth-Constien*, Thomas Constien*, Ikke offentlig*, Ikke offentlig*, Wibke Kuschke*, Wulf-Ingo Prange*
Northeim L'holtensen:
Rolf Ballof
Osterode:
Håndskrevet*, Håndskrevet*, Håndskrevet*, Ikke offentlig*, Ikke offentlig*, Ikke offentlig*, Ikke offentlig*
Osterode am Harz:
Anja Hartung*, Dr. Wolfgang Köster*
Vienenburg:
Ikke offentlig*, Ikke offentlig*
(* Disse underskriftene teller mot quorumet.)