189 antal supportrar som signerat i Bundestagswahlkreis Cuxhaven - Stade II
Till petition Nein zur Hähnchenmastanlage in Geestland!
,Geestland:
Vivian Grendel*
Ankelohe:
ej offentlig*
Bad Bederkesa:
Handskrivet*, Handskrivet*, Handskrivet*, Handskrivet*, Handskrivet*, Handskrivet*, Agnes Nickel*, Alexander Dunst*, Almut Pluskwa*, Andreas Barthels*, ej offentlig*, Arnfried-Werner Ploetz*, ej offentlig*, Barbara Junkes-Biehl*, Bärbel Kroll-Hohnholtz*, Beatrice Lohsen*, ej offentlig*, Bert Hinterkeuser*, ej offentlig*, ej offentlig*, ej offentlig*, ej offentlig*, Cornelia Roux*, ej offentlig*, Dietmar Brill*, Dr. Jens Schröter*, ej offentlig*, Friedhelm Volkens*, Friedrich und Susanne Hartmann*, ej offentlig*, Johannes Schu*, ej offentlig*, Julian Wesch*, ej offentlig*, ej offentlig*, ej offentlig*, Michael Heinze*, Nadine Leyda*, ej offentlig*, ej offentlig*, Reinhold Lohsen*, ej offentlig*, Sascha Bonacker*, Stefanie Reiser*, ej offentlig*, Susanne Schröter*, Walter Brüns*, ej offentlig*
Bad Bederkesa/Geestland:
ej offentlig*
Bederkesa:
Jannik Heinze*
Beverstedt:
Carsten Zinn, ej offentlig, Chiara Caspar, ej offentlig, Ines Koch, ej offentlig, Mailin Kienitz, Martina Reents, Vanessa Voss
Cadenberge:
Sven Cyplik
Cuxhaven:
Brigitte Dorawa, Karin Guenther, ej offentlig, Norbert Welker, Oliver Drews
Drangstedt:
Gerken Damaris*, ej offentlig*, ej offentlig*, Ottmar Schmelzer*
Driftsethe:
Christina Henke
Elmlohe:
ej offentlig*, ej offentlig*
Flögeln:
ej offentlig*, ej offentlig*, Dr. Christian Wolf*, Frthjof Sahnwaldt*, Jennifer Sobiech-Wolf*
Geestland:
Handskrivet*, Handskrivet*, Handskrivet*, Handskrivet*, Handskrivet*, Handskrivet*, Handskrivet*, Handskrivet*, Handskrivet*, Handskrivet*, Handskrivet*, Handskrivet*, Handskrivet*, Handskrivet*, Handskrivet*, Handskrivet*, Handskrivet*, Handskrivet*, Handskrivet*, Handskrivet*, Handskrivet*, Handskrivet*, Handskrivet*, Handskrivet*, Handskrivet*, Handskrivet*, Handskrivet*, Handskrivet*, Handskrivet*, Handskrivet*, Handskrivet*, Handskrivet*, Handskrivet*, Almuth Zurmühl*, Angelika Jacke*, Ayla dade*, ej offentlig*, Christiane Lorenzen*, Danny Böttjer*, Dr. Christoph Fichtner*, Elke Nimbach*, ej offentlig*, Frank Teichgräber*, Gerhard Kattner*, ej offentlig*, Heidrun Homann*, Heike Wierhake-Kattner*, ej offentlig*, Jan-Hendrik Ehlers*, ej offentlig*, ej offentlig*, Lisa-Marie Gögg*, ej offentlig*, ej offentlig*, Michael Leyda*, ej offentlig*, ej offentlig*, Miriam Krebs*, Monika Janus*, Niklas Tscheppan*, Sabine Müller-Horn*, ej offentlig*, Stefanie Rademacher*, Tanja Dehne*, Tina Junge*, ej offentlig*, ej offentlig*
Geestland / Alfstedt:
Holger Giese*
Geestland,Bederkesa:
Bernd Schließke*
Hagen:
Elke Penning
Köhlen:
Silvia Sauerland*
Langen:
ej offentlig*, Anna Grupa, Anna Rehberg*, ej offentlig, ej offentlig*, ej offentlig*, Genia Aline Kaireit*, ej offentlig*, Kim Jacqueline Gottschalk*, ej offentlig*, ej offentlig*, ej offentlig*, ej offentlig*, Niko Rehberg*, Noemi Krebs*, ej offentlig*, Sina Holst, Stefan Borrosch, Wiebke Linkiewicz*
Lintig:
Handskrivet*, Handskrivet*, Axel Viebrock*
Lintig-Großenhain:
Angelika Berns*, Axel Viebrock*
Loxstedt:
ej offentlig, Annika Zimmering, Claas Solbrig, ej offentlig, Janine Kretschmann, ej offentlig
Lunestedt:
ej offentlig
Neuenkirchen:
Ulrike Jagolski
Otterndorf:
Martina Müller, ej offentlig
Ringstedt:
Handskrivet*, ej offentlig*
Schiffdorf:
ej offentlig, Dr. Kerstin Jerosch, ej offentlig, ej offentlig, ej offentlig
Wingst:
Marcel Weber
(* Dessa underskrifter räknas till kvorumet.)