169 Undertegnende Landtagswahlkreis Lauenburg-Nord
Til andragendet Herr Verkehrsminister: Hände weg von meinem Hobby! Petition für den Erhalt des Modellflugs
Alt Mölln:
Håndskrevet*, Susanne Wojsik*
Basthorst:
Corinna Heinzius*, Mark Heinzius*
Behlendorf:
Andreas Muhs*
Berkenthin:
Carsten Hack*, kai Einecke*, Ikke offentligt*, Sven Stettin*, Ikke offentligt*
Borstorf:
Håndskrevet*, Jürgen Ahlers*
Breitenfelde:
Håndskrevet*, Frank Lotichius*, Ikke offentligt*
Bröthen:
Håndskrevet*
Büchen:
Håndskrevet*, Håndskrevet*, Ikke offentligt*, David Bluhm*, Rene Bräunig*
Elmenhorst:
Håndskrevet*, Ikke offentligt*, Ikke offentligt*, Ikke offentligt*, Ikke offentligt*, Peter Sakreida*
Fuhlenhagen:
Wilhelm Loss*
Grabau:
Ikke offentligt*, Ikke offentligt*
Grambek:
Gerald Schütthoff*, Stefan Rohde*
Grove:
Ikke offentligt*, Marius Maslyk*
Gudow:
Håndskrevet*, Ikke offentligt*, Jens Morgenroth*
Güster:
Andreas Fichtner*
Hakendorf:
Matthias Müller*
Hollenbek:
Maurice Ohldag*, Ikke offentligt*
Kankelau:
Detlef Hinzpeter*
Kastorf:
Leslie-Anne Radtke*, Markus Reich*
Koberg:
Ikke offentligt*
Kollow, Kurheim:
Håndskrevet*
Krummesse:
Ikke offentligt*, Iain Harrison*, Léon Klick*, Lorenz Stellmacher*, Marian Slotta-Burmester*, Ikke offentligt*, Thomas Heinrich *
Lasbek:
Håndskrevet*, Ikke offentligt*, Ikke offentligt*
Lehmrade:
Håndskrevet*, Dennis Gnosa *, Ikke offentligt*, Ikke offentligt*, Ikke offentligt*, Ikke offentligt*, Stefan Untiedt*
Meddewade:
Michael Schuetz*
Möhnsen:
Timo Kreidenberg *
Mölln:
Håndskrevet*, Håndskrevet*, Håndskrevet*, Håndskrevet*, Håndskrevet*, Håndskrevet*, Håndskrevet*, Håndskrevet*, Håndskrevet*, Håndskrevet*, Håndskrevet*, Håndskrevet*, Håndskrevet*, Håndskrevet*, Håndskrevet*, Bernd Reinke*, Detlef Burmeister*, Dieter Beulcke*, Ikke offentligt*, Holger Misfeld *, Ikke offentligt*, Ikke offentligt*, Ikke offentligt*, Mario Märker*, Martin Baare*, Ikke offentligt*, Rainer Gotthardt*, Robert Karwath*, Ikke offentligt*, Sven Ladwig*, Thomas Rose*, Torben Freyer *
Mühlenrade:
Håndskrevet*
Müssen:
Detlef haeselich*
Niendorf a.d. Stecknitz:
Andrius Stonkus*
Ratzeburg:
Håndskrevet*, Håndskrevet*, Håndskrevet*, Håndskrevet*, Håndskrevet*, Håndskrevet*, Håndskrevet*, Håndskrevet*, Håndskrevet*, Håndskrevet*, Håndskrevet*, Håndskrevet*, Håndskrevet*, Håndskrevet*, Håndskrevet*, Ikke offentligt*, Arne Carstensen*, Beatrix Wedemeier*, Carsten Wruck *, Kurt Wenderoth*, Mirco Wedemeier*, Rainer Jürss*, Ikke offentligt*, Ikke offentligt*
Roseburg:
Håndskrevet*
Schiphorst:
Håndskrevet*, Håndskrevet*, Håndskrevet*, Ikke offentligt*
Schwarzenbek:
Håndskrevet*, Håndskrevet*, Håndskrevet*, Håndskrevet*, Håndskrevet*, Håndskrevet*, Håndskrevet*, Håndskrevet*, Håndskrevet*, Håndskrevet*, Håndskrevet*, Andreas Eckroth*, Ikke offentligt*, Bernd Lehniger*, Ikke offentligt*, Ikke offentligt*, Ikke offentligt*, Christiane Tracht*, Ikke offentligt*, Ikke offentligt*, Ikke offentligt*, Jörg Putbrese*, Ikke offentligt*, Knut Tracht*, Ikke offentligt*, Mario spelmink*, Ikke offentligt*, Michael Zschirnt*, Ikke offentligt*, Stephan Schmidl*, Ikke offentligt*, Volker Stoltenberg*
Siebenbäumen:
Håndskrevet*, Håndskrevet*, Ikke offentligt*
Steinhorst:
Jörg Weidlich*
Sterley:
Håndskrevet*, Christian Iwen*
Stubben:
Håndskrevet*
Tramm:
Frank Schade*
(* Disse underskrifter tæller for beslutningsdygtigheden.)