109 Undertegnende Landtagswahlkreis Mittelsachsen 1
Til andragendet Zurück auf Los - Strukturreform der Sächsischen Kirchenleitung stoppen - neu anfangen
Augustusburg:
Annemarie Koch*, Annett Krumbiegel*, Ikke offentligt*, Friedmar Schönherr*, Hans-Karl Föllmer*, Heike Weiß*, Jörg Einert*, Jörg Nietzold*, Maria Föllmer*, Ikke offentligt*
Brand-Erbisdorf:
Ikke offentligt, Andreas Tippmann*, Ikke offentligt*, Constanze Erb*, Ehrenfried Krüger*, Gerd Dalke*, Klaus Erb*, Thomas D2 O2*
Dittmannsdorf:
Dr. Tilo Koch*, Dr. Tilo Koch*, Evelyn Koch*, Evelyn Koch*, Ikke offentligt*, Volker Köbsch*
Dorfchemnitz:
Ikke offentligt*, Ikke offentligt*, Ikke offentligt*, Jan Gernegroß*, Ikke offentligt*
Eppendorf:
Håndskrevet*, Håndskrevet*, Håndskrevet*, Håndskrevet*, Håndskrevet*, Håndskrevet*, Håndskrevet*, Håndskrevet*, Håndskrevet*, Håndskrevet*, Håndskrevet*, Håndskrevet*, Håndskrevet*, Håndskrevet*, Andrea Kirchner*, Ikke offentligt*, Ikke offentligt*, Dieter Arnold*, Gisela Härtel*, Ivo Hawlik*, Jürgen Kirchner*, Luisa Richter*, Ikke offentligt*, Reinhard Wiemken*, Renate Arnold*, Viola Richtet*, Wilfried Wetzel*
Falkenau:
Markert Gisela + Jürgen*
Flöha:
Ikke offentligt*, Ikke offentligt*, Ikke offentligt*, Günther Christine*, Ikke offentligt*, Klaus Rudolph*, Mandy Trompelt*, Manfred Eulitz*, Markus Leipold*, Michael Kluge*, Ikke offentligt*, Philipp Kunze*
Flöha OT Falkenau:
René Agsten*, Sarah Agsten*
Flöha/OT Falkenau:
Bettina Kunze*
Frankenstein:
Håndskrevet*, Håndskrevet*, Håndskrevet*, Håndskrevet*, Håndskrevet*, Matthias Schmidtchen*, Rosita Schmidtchen*, Ikke offentligt*
Frauenstein:
Peter Kleinert*
Gahlenz:
Håndskrevet*, Håndskrevet*, Håndskrevet*, Håndskrevet*, Håndskrevet*, Håndskrevet*, Håndskrevet*, Håndskrevet*, Håndskrevet*, Angela Dörfelt*, Beate Mühl*, Claudia Mühl*, Ingolf Körner*, Ikke offentligt*, Odo Mühl*, Sieglinde Eißmann*, Thomas Eißmann*
Großhartmannsdorf:
Christoph Hubricht*, Samuel Stephani*, Wieland Hubricht*
Großwaltersdorf:
Håndskrevet*, Håndskrevet*
Helbigsdorf:
Andreas Breitkopf*
Kleinhartmannsdorf:
Ikke offentligt*
Leubsdorf:
Håndskrevet*, Bernd Schieritz*, Christine Weise*, Martina Schieritz*
Leubsdotf:
Matthias Diener*
Mulda:
Britta Konczak*, Jürgen Kurwan*
Neuhausen OT Cämmerswalde:
Monika Köhler*
Niederwiesa:
Angela Künzel*, Ikke offentligt*, Christiane Hendel*, Dominique Krönert*, Helen Stockhaus*, Laura Stockhaus*, Ikke offentligt*, Markus Neubert*, Matthias Hendel*, Mirjam Künzel*, Ikke offentligt*, Ikke offentligt*, Tobias Mehner*
Oederan:
Håndskrevet*, Håndskrevet*, Håndskrevet*, Håndskrevet*, Håndskrevet*, Håndskrevet*, Bernhard Veit*, Christine Liebscher*, Ikke offentligt*, Eberhard Ohm*, Elisabeth Epperlein*, Eva Krasselt*, Gernot Krasselt*, Gunhild Haubold*, Ikke offentligt*, Iris Pannach*, Ikke offentligt*, Rosemarie Koop*, Rosemarie Reichelt*, Sabine Stache*, Ikke offentligt*, Torsten Lange*, Ulrike Ohm*
Oederan OT Gahlenz:
Håndskrevet*, Håndskrevet*
Rechenberg-Bienenmühle:
Ikke offentligt*
(* Disse underskrifter tæller for beslutningsdygtigheden.)