123 Undertegnende Bundestagswahlkreis Rendsburg-Eckernförde
Til andragendet Verhindert die Abschiebung der traumatisierten Familie B. aus Kappeln!
Altenhof:
Robert Nitsch*
Aukrug:
Ikke offentligt*
Bistensee:
Jürgen Engelhardt*
Blumenthal:
Ikke offentligt*
Böhnhusen:
Ikke offentligt*
Bordesholm:
Bernd jung *, Dieter Randig*, Kerin Kurpjuweit*, Ikke offentligt*
Borgdorf-Seedorf:
Nele Sophie Schüler *
Borgstedt:
Nicole Deckert*
Bovenau:
Marie Johanna Tiedemann *
Bredenbek:
Adelheid Reeh*, Ikke offentligt*
Breiholz:
Bernhard Lehwald*
Brodersby:
Ikke offentligt*, Ikke offentligt*
Büdelsdorf:
Ikke offentligt*, Christa Roland*, Steffi Jürgensen*, Uta Mirecki*
Damp:
Ikke offentligt*, Ikke offentligt*, Ikke offentligt*, Ikke offentligt*, Ikke offentligt*
Dänischenhagen:
Heiko Puschke*
Doerphof:
Ikke offentligt*
Dörphof:
Clara-Maria Harrs*, Elke Bruhn*, Ikke offentligt*, Ikke offentligt*, Ikke offentligt*
Eckernförde:
Håndskrevet*, Håndskrevet*, Håndskrevet*, Håndskrevet*, Anke Thomas*, Ikke offentligt*, Ikke offentligt*, Christine Staack -Azizi*, Ikke offentligt*, Josefina Thonett*, Jürgen Dickershoff*, Jürgen Groth*, Katja Mercuri*, Mareike Brombacher *, Mareike Landmann*, Me Straub*, Ikke offentligt*, Oliver Segner*, Ikke offentligt*, Ikke offentligt*, Ikke offentligt*, Saskia Richter *, Serhat capli*, Sonja Kießling*, Ikke offentligt*, Torben Lohmann*, Ikke offentligt*
Elsdorf-Westermühlen:
Ikke offentligt*, Ikke offentligt*
Fleckeby:
Anna Luise Backsen*, Ikke offentligt*, Ikke offentligt*
Flintbek:
Andrea Siemen*, Ikke offentligt*, Kurt-wolfram Lammers*, Lena Boll*, Ikke offentligt*, Renate Claasen*, Ikke offentligt*, Ute Bergner*
Gammelby:
Ikke offentligt*
Gettorf:
Ikke offentligt*, Ikke offentligt*, Jan Lukaszczuk *, Ikke offentligt*
Gnutz:
Hajo Engbers*
Groß Wittensee:
Alexandra Brokate*, Jeannine Lossau*
Güby:
Burghardt Hass*, Ikke offentligt*, Ikke offentligt*
Hamdorf:
Helmut Hansen*, Ikke offentligt*
Hohenwestedt:
Carola Ennig*, Carola Enning*
Hohn:
Ikke offentligt*
Holzdorf:
Håndskrevet*, Catriona Lenk*, Diana Lenk*
Karby:
Anke Kuznik*, Astrid Büßen *, Dr. Rainer Hamann*, Erika Roth Hamann*, Ikke offentligt*, Irene Witt*, Wolfgang Lade*
Kiel:
Ikke offentligt*, Ikke offentligt*, Ikke offentligt*, Ikke offentligt*, Ikke offentligt*, Claudia Will*, Ikke offentligt*, Ikke offentligt*, Ikke offentligt*, Gerhard Schmidt *, Ikke offentligt*, Ikke offentligt*, Iris Liekfeldt*, Jens Wiemken*, Ikke offentligt*, Jo Bertram*, Ikke offentligt*, Ikke offentligt*, Karen Sinn*, Karina Goll*, Ikke offentligt*, Ikke offentligt*, Ikke offentligt*, Ikke offentligt*, Marilena Möller*, Mario Plieske*, Ikke offentligt*, Ikke offentligt*, Ikke offentligt*, Ikke offentligt*, Sabine Kobs*, Sandra Blümke*, Ikke offentligt*, Sebastian Wernke*, Susanne Hadler *, Ikke offentligt*, Thorsten Hardel*, Ikke offentligt*
Klein Wittensee:
Ikke offentligt*
Langwedel:
Gerd Mueller von der Haegen*, Heiko Mielke*, Marianne Kröger*
Loose:
Håndskrevet*
Melsdorf:
Ikke offentligt*
Mielkendorf:
Judith Le*
Molfsee:
Ikke offentligt*, Sabine Matriciani *
Neu Duvenstedt:
Mo Rouven Nommensen*
Neudorf-Bornstein:
Mario Staack*, Ikke offentligt*
Neuwittenbek:
Hans-Hermann Fricke*
Noer:
Vanessa Wohlers-Rohde*
Nortorf:
Ikke offentligt*, Kaja-Christin Jürgensen*
Nübbel:
Ikke offentligt*, Ikke offentligt*
Osdorf:
Ikke offentligt*
Ostenfeld:
Jacqueline Blum*
Osterby:
Håndskrevet*, Ikke offentligt*, Hans-Joachim Karnatz*, Nele Prühs *
Osterrönfeld:
Eckhard Vogt*, Sandra Schlubat*, Ikke offentligt*
Owschlag:
Astrid Nicolaisen*, Dr.Birgit Walther*, Holger Nicolaisen*, Ikke offentligt*, Michael Brandt*, Tabea Hein *
Padenstedt:
Andrea Franzen*
Rendsburg:
Ikke offentligt*, Ikke offentligt*, Hans Erl*, Ikke offentligt*, Ikke offentligt*, Lothar Buentig*, Maike Petersen*, Mihal Alcicek*, Ikke offentligt*, Ikke offentligt*, Ikke offentligt*, Sven Cornils*, Torben Frank*, Ikke offentligt*
Rieseby:
Ikke offentligt*, Kay Moritz Kruse*
Rodenbek:
Angelika Münchbach *
Schuby:
Heike Griese*
Schülp:
Katrin Bohm-Schmidt*
Sophienhamm:
Ikke offentligt*
Thumby:
Ikke offentligt*
W:
Ikke offentligt*
Wapelfeld:
Susan Milau*
Wattenbek:
Horst Judith*
Westensee:
Marko Giurini*
Westerrönfeld:
Alina Breede*, Anke Marie Jürgensen-Krüger*, Ikke offentligt*, Ikke offentligt*, Ikke offentligt*
Winnemark:
Ikke offentligt*, Ikke offentligt*, Ikke offentligt*, Inken Nehmdahl *, Ikke offentligt*, Lea-Kristin Henningsen*, Maike Matthies*, Peggy Weisbach*, Thorben Nehmdahl *, Uta Käding*
(* Disse underskrifter tæller for beslutningsdygtigheden.)