89 mbështetësit në Landtagswahlkreis Weimarer Land I - Saalfeld-Rudolstadt III
Për peticionin Siemens-Mitarbeiter kämpfen gegen den Verkauf des Generatorenwerkes Erfurt
Apolda:
Jo publike *, Florian Koch*, Kathleen Kett, Jo publike *, Mathias Bauer*, Nico Poddig, Jo publike *
Bad Berka:
shkrim dore, shkrim dore, shkrim dore, Jo publike *, Gunter Berger*, Jo publike *, Thomas Ränke*, Tom Tragboth*
Ballstedt:
Frank Ortlepp*
Berlstedt:
Jo publike , Ralph Fleischer*
Blankenhain:
Danielle Bischoff*, Danielle Bischoff*, Eppers Kevin, Jana Lippold*, Julia Lippold*, Luisa Lammertz, Marion Kirchner, Jo publike *, Jo publike , Silke Lippold*
Buchfart:
shkrim dore, shkrim dore, Jo publike *
Daasdorf a Berge:
Pascal Röder*
Döbritschen:
shkrim dore
Ettersburg:
Cornelia Reimann*, Mario Pulver*
Gelmeroda:
shkrim dore, shkrim dore
Großmölsen:
Maximilian Jouroukov
Großschwabhausen:
Jo publike *, Jo publike *, Jo publike *
Hayn:
Tim Zühlke*
Hohenfelden:
Gero Gerber
Holzdorf:
Christian Fernschild*
Ilmtal:
Bettina Busch*, rüdiger busch*
Ilmtal-Weinstraße:
Cornelia Gersin*, Marco Grosse
Isseroda:
Jo publike *, Jo publike *, Jo publike *
Klettbach:
shkrim dore, shkrim dore, Juana Lenz*, Jo publike *, Jo publike *
Kranichfeld:
shkrim dore, shkrim dore, Jens-Peter Thiel*, Jo publike *
Kromsdorf:
Anett Wolff*, Burkhard Weise*, Falk Weise*, Heike Bradtka*
Legefeld:
Jo publike *
Liebstedt:
Jo publike *
Magdala:
Bernd Hauguth
Mattstedt:
Christian Pinkert*, Christine Pinkert*, Gabriele Pinkert*, Hans-Juergen Pinkert*, Ronny Möder*
Mellingen:
Heike Haufe*, Jo publike *, Jo publike *
Mönchenholzhausen:
Jo publike *
Nauendorf:
Jörg Kallenberg*
Neumark:
Jo publike *
Niederroßla:
shkrim dore, Tina Hädrich*
Niederzimmern:
Jo publike , Jo publike , Hans-Joachim Fischer*, Janina Keil, Marco Riske*, Jo publike *
Nohra:
shkrim dore, Andre Fertich, Jo publike *, Christine Romanus*, Christopher Thiele*, Daniel Franke*, Denny Ritschel*, Dominic Thiele*, Jo publike *, Jo publike *, Jo publike *, Karsten Franke*, Kerstin Franke*, Jo publike , Jo publike *, Toni Schleder*
Obernissa:
Sven Schöneberg*
Remda-Teichel:
Frank Stache
Rittersdorf:
Alexander Butzert*, Anika Butzert, Thomas Hillscher
Rudolstadt:
Andre Knäblein, Jo publike *, Antje Richter, Jo publike *, Christian Klüger*, Jo publike , Daniel Kutschbach, Dirk Eckermann*, Jo publike , Hannes Jüngling, Jonathan Stoll, Jörg Hertwig, Knut Lindenlaub, Marcel Bergmann, Jo publike *, Mario Schrödel, Jo publike *, Michael Kasper, Michael Meinhardt*, Jo publike , Jo publike , Olaf Brügge, Jo publike *, Petra Riedel*, Sandra Bähring, Jo publike , Stefan Willing*, Sylvia Fandrei*, Jo publike , Thomas Merker*, Jo publike , Jo publike , Tobias Reiss, Jo publike , Tom Greusing, Torsten Bock
Tröbsdorf:
Karl Braun*, Sibylle Holzheu
Troistedt:
Steffen Dienst
Umpferstedt:
Antje Drews*, Christoph Scheiding*, Eiline Judersleben*
Utzberg:
Jo publike *, Moritz Weise*, Patrick Billert*, Thomas Cramer*
Weimar:
Christine Fernschild, Jo publike *, Hendrik Fuhrmann*, Jo publike *, Jo publike *, Mike Schülke*, Scheiding Susanne*, Jo publike *, Jo publike *
Wohlsborn:
Jo publike *
Wormstedt:
Mike Pinkert*
(* Këto nënshkrime llogariten në kuorum.)