89 antal supportrar som signerat i Landtagswahlkreis Weimarer Land I - Saalfeld-Rudolstadt III
Till petition Siemens-Mitarbeiter kämpfen gegen den Verkauf des Generatorenwerkes Erfurt
Apolda:
ej offentlig*, Florian Koch*, Kathleen Kett, ej offentlig*, Mathias Bauer*, Nico Poddig, ej offentlig*
Bad Berka:
Handskrivet, Handskrivet, Handskrivet, ej offentlig*, Gunter Berger*, ej offentlig*, Thomas Ränke*, Tom Tragboth*
Ballstedt:
Frank Ortlepp*
Berlstedt:
ej offentlig, Ralph Fleischer*
Blankenhain:
Danielle Bischoff*, Danielle Bischoff*, Eppers Kevin, Jana Lippold*, Julia Lippold*, Luisa Lammertz, Marion Kirchner, ej offentlig*, ej offentlig, Silke Lippold*
Buchfart:
Handskrivet, Handskrivet, ej offentlig*
Daasdorf a Berge:
Pascal Röder*
Döbritschen:
Handskrivet
Ettersburg:
Cornelia Reimann*, Mario Pulver*
Gelmeroda:
Handskrivet, Handskrivet
Großmölsen:
Maximilian Jouroukov
Großschwabhausen:
ej offentlig*, ej offentlig*, ej offentlig*
Hayn:
Tim Zühlke*
Hohenfelden:
Gero Gerber
Holzdorf:
Christian Fernschild*
Ilmtal:
Bettina Busch*, rüdiger busch*
Ilmtal-Weinstraße:
Cornelia Gersin*, Marco Grosse
Isseroda:
ej offentlig*, ej offentlig*, ej offentlig*
Klettbach:
Handskrivet, Handskrivet, Juana Lenz*, ej offentlig*, ej offentlig*
Kranichfeld:
Handskrivet, Handskrivet, Jens-Peter Thiel*, ej offentlig*
Kromsdorf:
Anett Wolff*, Burkhard Weise*, Falk Weise*, Heike Bradtka*
Legefeld:
ej offentlig*
Liebstedt:
ej offentlig*
Magdala:
Bernd Hauguth
Mattstedt:
Christian Pinkert*, Christine Pinkert*, Gabriele Pinkert*, Hans-Juergen Pinkert*, Ronny Möder*
Mellingen:
Heike Haufe*, ej offentlig*, ej offentlig*
Mönchenholzhausen:
ej offentlig*
Nauendorf:
Jörg Kallenberg*
Neumark:
ej offentlig*
Niederroßla:
Handskrivet, Tina Hädrich*
Niederzimmern:
ej offentlig, ej offentlig, Hans-Joachim Fischer*, Janina Keil, Marco Riske*, ej offentlig*
Nohra:
Handskrivet, Andre Fertich, ej offentlig*, Christine Romanus*, Christopher Thiele*, Daniel Franke*, Denny Ritschel*, Dominic Thiele*, ej offentlig*, ej offentlig*, ej offentlig*, Karsten Franke*, Kerstin Franke*, ej offentlig, ej offentlig*, Toni Schleder*
Obernissa:
Sven Schöneberg*
Remda-Teichel:
Frank Stache
Rittersdorf:
Alexander Butzert*, Anika Butzert, Thomas Hillscher
Rudolstadt:
Andre Knäblein, ej offentlig*, Antje Richter, ej offentlig*, Christian Klüger*, ej offentlig, Daniel Kutschbach, Dirk Eckermann*, ej offentlig, Hannes Jüngling, Jonathan Stoll, Jörg Hertwig, Knut Lindenlaub, Marcel Bergmann, ej offentlig*, Mario Schrödel, ej offentlig*, Michael Kasper, Michael Meinhardt*, ej offentlig, ej offentlig, Olaf Brügge, ej offentlig*, Petra Riedel*, Sandra Bähring, ej offentlig, Stefan Willing*, Sylvia Fandrei*, ej offentlig, Thomas Merker*, ej offentlig, ej offentlig, Tobias Reiss, ej offentlig, Tom Greusing, Torsten Bock
Tröbsdorf:
Karl Braun*, Sibylle Holzheu
Troistedt:
Steffen Dienst
Umpferstedt:
Antje Drews*, Christoph Scheiding*, Eiline Judersleben*
Utzberg:
ej offentlig*, Moritz Weise*, Patrick Billert*, Thomas Cramer*
Weimar:
Christine Fernschild, ej offentlig*, Hendrik Fuhrmann*, ej offentlig*, ej offentlig*, Mike Schülke*, Scheiding Susanne*, ej offentlig*, ej offentlig*
Wohlsborn:
ej offentlig*
Wormstedt:
Mike Pinkert*
(* Dessa underskrifter räknas till kvorumet.)