140 mbështetësit në Bundestagswahlkreis Mecklenburgische Seenplatte II - Landkreis Rostock III
Për peticionin Verhinderung des Baus von Windkraftanlagen im Stargarder Land/Landkreis Mecklenburgische Seenplatte
Altenhof:
Jo publike *
Altentreptow:
shkrim dore*, shkrim dore*, shkrim dore*, Anette Beitler*
Ankershagen:
David Limpächer*, Marcus Schneidewind*
Bartow:
shkrim dore*
Bergfeld:
shkrim dore*
Blankenhof:
Renate Görs*
Blankensee:
shkrim dore*, shkrim dore*, shkrim dore*, shkrim dore*, shkrim dore*, shkrim dore*, shkrim dore*, shkrim dore*, shkrim dore*, shkrim dore*, shkrim dore*, Dietmar Frädr*, Kirsten Liermann*, Jo publike *, Rommy Eggert-Intreß*, Sabine Palm*, Thore Stüben*
Blankesee:
shkrim dore*
Blumenholz:
Angelika Bückner*, Dr.Gabriele Geidner-Wohlrab*
Bredenfelde:
Hartmut Willer*
Briggow:
Martin Laabs*
Bützow:
Jo publike
Carpin:
shkrim dore*, shkrim dore*, Andre Grünland*, Andreas Kulow*
Demmin:
shkrim dore*, shkrim dore*, Karl-H. Witt*, Klaus Schulz*, Roswitha Möller*
Grabowhöfe:
Franco Herchenbach*
Grammendin:
shkrim dore*
Groß Plasten:
Gabriele Völkner*
Groß Teetzleben:
André Krasemann*
Groß Vielen:
Silke Werner*
Grünow:
Jo publike *, Melanie Köster*
Güstrow:
Cornelius Timm, Jo publike
Hohenzieritz:
shkrim dore*
Jürgensdorf:
shkrim dore*
Klein Vielen:
shkrim dore*, shkrim dore*, Jo publike *, Uwe Möller*
Knorrendorf:
shkrim dore*
Kratzeburg:
Jo publike *
Lebbin:
Jo publike *
Lindetal:
shkrim dore*
Lüssow:
Bernhard Kolepke
Mirow:
Koch Jacqueline*
Möllenbeck:
shkrim dore*, shkrim dore*, shkrim dore*, shkrim dore*, shkrim dore*, shkrim dore*, shkrim dore*, shkrim dore*, shkrim dore*, shkrim dore*, shkrim dore*, shkrim dore*, shkrim dore*, shkrim dore*, shkrim dore*, Jo publike *, Frank zell*, Martina Schröder*, Michael Nager*, Moritz Schubert*
Möllenhagen:
Jo publike *
Mölln:
shkrim dore*, Maria Messing*
Moltzow:
shkrim dore*
Neustrelitz:
shkrim dore*, shkrim dore*, shkrim dore*, shkrim dore*, shkrim dore*, shkrim dore*, shkrim dore*, shkrim dore*, Jo publike *, Annett Teela*, Christian Krage*, Dennis Mayer*, Dennis Weigelt*, Jo publike *, Dr. Cornelia Nenz*, Frank Dochow*, Frank Herrmann*, Frank Kavelmann*, Franka Rübensam*, Franziska Hahn*, Hanjo gipp*, Hartmut Roloff*, Jo publike *, Heiko Gebhardt*, Jo publike *, Jo publike *, Jo publike *, Peter Fischer*, Jo publike *, Susanne Beese*, Susanne Hase*, Sven Lindner*, Torsten Schröter*, Jo publike *, Volkmar Timm*
Neverin:
shkrim dore*, Marco Stolz*
Nossendorf:
shkrim dore*
Nossenhof:
shkrim dore*
Nossentiner Hütte:
Astrid Krautschat*
Penzlin:
shkrim dore*, shkrim dore*, shkrim dore*, shkrim dore*, shkrim dore*, Dorith Ullrich*, Elke Epler*, Jo publike *, Kai Sawallisch*, Jo publike *, Karin Leonhard*, László I. Kish*, Marion Uckert*, Markus Harms*, Michael Stopar*, Jo publike *, Sieglinde Rathner*, Silke Stöcker*, Sven Flechner*, Torsten Kleineidam*, Ulrike Bliefert*, Jo publike *
Prebberede:
Angelika Stelten
Röbel:
Roland Hellmig*
Rockow:
Gisela Werner*
Rosenow:
shkrim dore*, shkrim dore*, shkrim dore*, Axel Willsch, Jo publike *
Rumpshagen:
Konstanze Strohmayer*
Sarow:
Jo publike *
Schossow:
Jo publike *
Sponholz:
Timo Wittr*
Stavenhagen:
shkrim dore*
Wanzka:
shkrim dore*, shkrim dore*
Warbende:
shkrim dore*
Waren:
shkrim dore*, shkrim dore*, Markus Tammer*, Jo publike *
Werder:
shkrim dore*
Wesenberg:
shkrim dore*, Jörg Wulfes*
Wildberg:
shkrim dore*, shkrim dore*, shkrim dore*
Zahren:
Berit Krüger*
(* Këto nënshkrime llogariten në kuorum.)