415 Undertegnende Bundestagswahlkreis Sonneberg - Saalfeld-Rudolstadt - Saale-Orla-Kreis
Til andragendet Abzug aller US- und UK-Truppen sowie US-Befehlsstellen aus Deutschland!
Altenbeuthen:
Marvin Hopi*, Ikke offentligt*
Arnsgereuth:
Ikke offentligt*, Ikke offentligt*
Bachfeld:
Michael Kirchner*
Bad Blankenburg:
Annabell Uting *, Ikke offentligt*, Ikke offentligt*, Hans-Jürgen Schmidt *, Heuchert Dirk*, Holger Ludwig*, Jürgen Schwarz *, Ikke offentligt*, Manfred Leutelt*, Manfred Leutelt*, Ikke offentligt*, Nadine Gattermann*, Ralph Biedermann*, Richard Weiß*, Ikke offentligt*, Ikke offentligt*, Ikke offentligt*, Uwe Nebe*, Vivian Chmelik*, Werlich Sven*
Bad Lobenstein:
Andreas Hagen*, Andreas Kowalczyk*, Ikke offentligt*, Christian Meyer*, Ikke offentligt*, Dr. Gisela Schmidt*, EGERLAND Henry *, Ikke offentligt*, Ikke offentligt*, Mario Lange*, Martina Zschächner *, Stephan Narr*
Blankenberg:
Ikke offentligt*
Blankenstein:
Denny Mergner*, Sandra Geßner *
Consell Mallorca:
Gisela Schrader*, Gisela Schrader*
Cursdorf:
Silvio heinze*, Ikke offentligt*
Dreba:
Ikke offentligt*
Dreitzsch:
Heike Lindig*
Dröbischau:
Katja Digel*
Effelder-Rauenstein:
Ikke offentligt*, Ikke offentligt*, Ikke offentligt*
Föritz:
Ikke offentligt*, Ikke offentligt*, Enrico Gehler *, Ikke offentligt*, Steffen Bergmann*, Ikke offentligt*
Frankenblick:
Ikke offentligt*
Gefell:
Ikke offentligt*, Ikke offentligt*, Ikke offentligt*, Peggy Seifferth*
Gössitz:
Gerd Habenicht*
Gräfemwarth:
Marika Leistner*
Gräfenthal:
Christiane Steffan*, Helga Steffan*, Peter Steffan*
Harra:
Doreen Kaiser *, Ikke offentligt*, Ronny Söller*
Hirschberg:
Ikke offentligt*, Kirsten Kornelia*, Klaus Patzer*
Hüttengrund:
Ikke offentligt*
Judenbach:
Bärbel Mäder*, Clifford Lahne*, Jürgen Hans Müller*, Markus von Nordheim *, Ronny Mäder*, Ronny Mäder*, Ronny Mäder*, Ronny Mäder*, Ikke offentligt*
Kamsdorf:
Ikke offentligt*, Juliane Pachaly*, Manfred Fehling*, ralf-dieter Gabel*, Ralf-Dieter Gabel*, Ikke offentligt*, Werner Groll*
Katzhütte:
Ikke offentligt*
Kaulsdorf:
Maik Satzinger*, Ikke offentligt*, Otto matthias Viehweg*
Knau:
Kai Petzold*
Königsee:
Ikke offentligt*, Doreen Gütter *, Ikke offentligt*, Manfred Obstfelder*, Ikke offentligt*, Ralf Barth*, Sascha Fröbe *, Sascha Fröbe *
Königsee-Rottenbach:
Ingolf Heinze*
Kospoda:
Martin Feiß*
Krölpa:
Ikke offentligt*, Bärbel Schneyer*, Ikke offentligt*, Enno Schneyer*, Enno Schneyer*, Ikke offentligt*, Schneyer Enno*, Ikke offentligt*
Langenorla:
Ikke offentligt*, Christian Müller*
Lauscha:
Christian Komann *, Dietbert Bätz*
Lehesten:
Ikke offentligt*, Uwe FALTEN*
Leutenberg:
Michael Blank*, Ikke offentligt*
Lichte:
Christian Krumbein*, Elsbeth Hartung*, Ikke offentligt*, Liane Hoffrichter*, Liane Hoffrichter*, Ikke offentligt*
Lichtenhain Bergbahn:
Benjamin Daniel Doberstein*
Mellenbach:
Ikke offentligt*
Mellenbach-Glasbach:
Achim Sommer*, Ikke offentligt*, Ikke offentligt*, Ikke offentligt*
Meuselbach:
Klaus Stammer*
Mühltroff:
Jens Goedecke*
Neuhaus:
Ikke offentligt*, Ikke offentligt*, Dieter Hartung*, Rosi Sanchez Garcia*, Rosi Sanchez Garcia*, Ikke offentligt*, Ikke offentligt*, Rudolf Willy*, Rudolf Willy*, Steven wippich *, Ikke offentligt*, Ikke offentligt*
Neuhaus am Rennweg:
Jens Fiolka*, Ikke offentligt*
Neuhaus OT Alsbach:
Willy Foerster*
Neuhaus-Schierschnitz:
Steffen Bauersachs*, Sven Thomas*
Neustadt:
Erik Müller *, Ines Scheube*, Ines Scheube*, Ines Scheube*, Mandy Tendler *, Ikke offentligt*, Pezold Thomas*, Pezold Thomas*, Regina Hauptvogel*, Thomas Scheube*, Yvonne Stange*
Neustadt An Der Orla:
René Sauer*
Nimritz:
Ikke offentligt*, Ikke offentligt*
Oberpöllnitz:
Wolf-Ruediger Heeger*
Oberweißbach:
Ikke offentligt*, Konrad Jahn*
Oelsen:
Ikke offentligt*
Oettersdorf:
Ikke offentligt*, Philipp Ronneberger *, Thomas Halle*
Piesau:
John Köhler*, Ikke offentligt*
Pn:
Ikke offentligt*
pößnecck:
Matthias Scholze*
Pößneck:
Bettina Fritsche*, Christoph Raabe*, Ikke offentligt*, Frank Oefner *, Gerd Walther*, Jana Sahmel*, Ikke offentligt*, Klaus-Dietrich Beck*, Lars Wacker*, Lars Wacker*, Marcus Malinowsky*, Mario Werner*, Ikke offentligt*, Nicole Ehrhsrdt*, Renate Scholze*, Ronny Müller*, Stefan Raabe*, Stefan Raabe*
Poßneck:
Stefan Raabe*
Pößneck:
Tino Büschel*, Uwe Swoboda*
Pottiga:
Angelika Collier*, Hendrik Tilp*
Probstzella:
Ikke offentligt*, Ikke offentligt*, Ikke offentligt*, Frank Vogel*, Göbel Knut*, Göbel Knut*, Ikke offentligt*, Jörg Wachsmuth*, Klaus-Dieter Neubauer*, Marco Meindl*, Peter Koch*, Ralf Rutz*
Reichmannsdorf:
Stefan Hampel*
Remda- Teichel:
Rene Görner*
Remda-Teichel:
Ikke offentligt*, René Görner*
Remptendorf:
Ikke offentligt*, Beatrice Fränkel *, Matthias roth*, sindy Rüdiger*
Rudolstadt:
Ikke offentligt*, Ikke offentligt*, Andreas Bielert*, Ikke offentligt*, dietmar köcher*, Elisabeth Handrick*, Falk Kümmerling*, Ikke offentligt*, frank grüner *, Frank Taenzer *, Ikke offentligt*, Heiko Lindner*, Henning Müller*, Holger Morgenroth *, Ikke offentligt*, Ikke offentligt*, Julia Hagelmoser *, Julia Hagelmoser*, Lang Wolfgang*, Ikke offentligt*, Ikke offentligt*, Mario Felbel*, Matthias Brandt*, Ikke offentligt*, Ikke offentligt*, Ikke offentligt*, Ikke offentligt*, Ronny Gründler*, Ikke offentligt*, Ruth Zetsche*, Ruth Zetsche*, Ikke offentligt*, Sebastian Eberhardt*, Siegbert Müller*, Ikke offentligt*, Ikke offentligt*, Ikke offentligt*, Steffen Hirschauer*, Ikke offentligt*, Sven T.*, Sven T.*, Ikke offentligt*, Sven Thiel*, Udo Mühlmann*, Udo Mühlmann*, Wolfgang Lang*, Wolfgang Lang*, Wolfgang Lang*, Wolfgang Lang*
Saalburg-Ebersdorf:
Brigitte Seyfarth*, Ikke offentligt*, Hubert Steinhauer*, Hubert Steinhauer*, Silvio Heunemann*, Tino Maier *
Saalfeld:
Ikke offentligt*, Andre Reihm*, Christian Jesus Alber*, Daniel Särchinger*, Denis Teipelke *, Dietmar Irrgang*, Ikke offentligt*, Frank Steinke*, Ikke offentligt*, Isabella Trappe*, Jörg Müller*, Ikke offentligt*, Ikke offentligt*, Konstantin Bergelt*, Martin Spitzer*, Michael Küßner*, Ikke offentligt*, Ikke offentligt*, Randolf Hahn*, Randolf Hahn*, Roland Beyer*, Ikke offentligt*, Stefan Dietzel *, Ikke offentligt*, Ikke offentligt*, Ikke offentligt*, Susi Weedermann*, Thomas Büchler*, Thomas Treuner*, Tim tränckner*, Ikke offentligt*, Ulf Markert*, Ulrich Lämmerzahl*, Wilfried Meißner*
Saalfelder Höhe:
Ikke offentligt*, Andrea Müllet*, Ikke offentligt*, Ikke offentligt*, Kevin Langwald*, Ralf Hermann*, Ralf Hermann*, Steffen Beetz*
Saalfelder Hohe:
Ikke offentligt*, Ikke offentligt*
Saalfelder Höhe:
Uwe Wohlfarth*, Uwe Wohlfarth*, Uwe Wohlfarth*
Schalkau:
Ikke offentligt*, Ikke offentligt*, Martina Treciak*
Schleiz:
Frank Bauer*, Gudrun Biedermann*, Gudrun Motzkeit*, Ikke offentligt*, Ilse Wieduwilt*, Jakob Zimmermann *, Ikke offentligt*, Petra Tschirpke*, Ikke offentligt*, Rene Baumert*, Stefan Clauberg*, Thomas Richter*, Wolfgang Grimm*
Schmiedefeld:
Isabel Patzwald*
Schwarzburg:
Jörg Claußen*, Jörg Claußen*, Tino Koch*
Sitzendorf:
Dieter Kirsten*, Ikke offentligt*, Reinhard Maerz*
Sonneberg:
Andrea Wolfram*, Andreas Faber*, Andreas Faber*, Ikke offentligt*, Brieger Roswitha*, Dagmar Köhler*, Ikke offentligt*, Diana Beyer*, Ikke offentligt*, Doris oschkenat*, Elke Sonntag*, Ikke offentligt*, Enrico Becker*, Gabriele Blechschmidt*, Gottfried Liebermann*, Heiko Amende*, Klaus Dressel*, Mario Biereigel*, Michael Mäder*, Ikke offentligt*, Ikke offentligt*, Ikke offentligt*, Ralf Luthardt*, Ikke offentligt*, Regina Trutzl*, Renate Eichhorn*, Roland Schliewe*, Ikke offentligt*, Ikke offentligt*, Sonja Steindel*, Swetlana Gossmann*, Ikke offentligt*, Ikke offentligt*, Wolfgang Greiner-Pol*, Wolfgang Greiner-Pol*, Wolfgang Greiner-Pol*, Ikke offentligt*
Steinach:
Diana Scheler-Eckstein*, Ikke offentligt*
Tanna:
Alexander Seidel*, Ikke offentligt*, Ikke offentligt*, Ikke offentligt*, Ikke offentligt*, Tappert Florian*
Tegau:
Diana Scholz*
Triptis:
Andre Brandau*, Bernd Riemenschneider*, David Schubert*, Heike Brandau*, Ikke offentligt*, Ikke offentligt*, Matthias Krietsch*, Ikke offentligt*, Ikke offentligt*, Wolfram Krauß*
Uhlstädt-Kirchhasel:
Christian solcher*, Christiane Engelhardt*, Ikke offentligt*, Jens Nordhaus*, Ikke offentligt*
Unterweißbach:
Sandra Schwarz*
Unterwellenborn:
Ikke offentligt*, Hans-Jörg Voigt*, Holger Selle*, Rene Breitenberger*, Rene Breitenberger*
Unterwellenborn Ortsteil Könitz:
Manuel WieseManuel*
Wittgendorf:
Tobias Weber*
Wurzbach:
Henry EGERLAND *, Karl-Heinz Zschach*, Ikke offentligt*, Zschach Karl-Heinz*
(* Disse underskrifter tæller for beslutningsdygtigheden.)