138 Undertegnende Bundestagswahlkreis Gera - Jena - Saale-Holzland-Kreis
Til andragendet Rundfunkbeitrag: Außerkraftsetzung durch den Bundestag
Bad Klosterlausnitz:
Ikke offentligt*, Hubert Volkland *, Ikke offentligt*, Stefan Selke*, Thomas Clauss*
Bucha:
Björn Egeln*, Joachim Henze*
Camburg:
Christoph Gießler*, Ikke offentligt*, Ikke offentligt*
Crossen:
Ikke offentligt*
Dornburg:
Der Mensch den man Sirko nennt *
Eisenberg:
Matthias Bösemann*, Ikke offentligt*, Ikke offentligt*, Werner Mikkeleit*
Gera:
Ikke offentligt*, Alexander Betz*, Alexander Nemecek*, Andre Krüger *, Andre Lockau*, Ikke offentligt*, Anica Klitscher*, Ikke offentligt*, Ikke offentligt*, Bernd Fischer*, Carina Limmer*, Ikke offentligt*, Ikke offentligt*, Ikke offentligt*, Ikke offentligt*, Frank Böttcher*, Frank Heinrich*, Frank Schmidt*, Ikke offentligt*, Hannelore Vitzthum*, Ikke offentligt*, Ikke offentligt*, Juliane Klepzig*, Ikke offentligt*, Ikke offentligt*, Michael Schemel *, Ikke offentligt*, Ikke offentligt*, Michael Zergiebel*, Michell Hempel*, Ikke offentligt*, Nicole Baruck*, Ikke offentligt*, Ikke offentligt*, Ramona Herrmann *, Robert Hohlbein*, Roman Brug*, Ikke offentligt*, Ikke offentligt*, sindy Scholz *, Sonja Fischer*, Ikke offentligt*, Ikke offentligt*, Ikke offentligt*, Ikke offentligt*, Vogelgesang Alexander*
Graitschen b Bürgel:
Krause Heiko *
Hermsdorf:
Ikke offentligt*, Heiko Zintel *, Ikke offentligt*, Ikke offentligt*, Rudolf Henniger*, Ikke offentligt*
Jena:
Ikke offentligt*, Alexander Haucke*, Ikke offentligt*, Andre Broßeit *, Ikke offentligt*, Andrea Schreiber*, Andreas Koch*, Annett Nief*, Annett Schön*, Beate Kramer*, Ikke offentligt*, Chritsian Fey*, Claus Suppe*, Daniel Jach*, Dirk Heinzle*, Ikke offentligt*, Enrico Thiel*, Ikke offentligt*, Ikke offentligt*, Ikke offentligt*, Herbert Schwarz*, Ikke offentligt*, Ikke offentligt*, Ilona Fey*, Ilona Fey*, Jan Böhme*, Jan Burkhardt*, Jan Wortmann*, Jens Holzhey*, Ikke offentligt*, Ikke offentligt*, Karoline Kübel*, Karsten Kuhn*, Ikke offentligt*, Luca Meink*, Ikke offentligt*, Ikke offentligt*, Ikke offentligt*, Ikke offentligt*, Matthias Wollweber*, Ikke offentligt*, Ikke offentligt*, Necaev Christian*, Ikke offentligt*, Norman Wagner*, Peter Rupp*, Philipp Jahn*, Ikke offentligt*, Reno Popp*, Robert Goldhorn *, Ikke offentligt*, Sabine Dolke *, Ikke offentligt*, Sascha John*, Sebastian Ohndorf*, Ikke offentligt*, Ikke offentligt*, Thomas Gäbler*, Torsten Peters*, Ikke offentligt*, Ulrich Kecke*, Uwe Luthardt*, Winfried Merkel*, Zuzana Wedekind*
Jens:
Ikke offentligt*
Kahla:
Ikke offentligt*, Jens Mende*, Jens Sorbe-Hörnlein *
Kleineutersdorf:
Katrin Pfeifer-Leeg*
Lindig:
Ikke offentligt*
Poxdorf:
Simone Wilhelm*
Schkölen:
Ikke offentligt*
Seitenroda:
Günther Junge*, Günther Junge*
Stadtroda:
Chris Mühlnikel*, Ikke offentligt*, Matthias Wiede*, Norman Wille*, Ikke offentligt*, Tom Fraitag*, Ikke offentligt*
Tautenhain:
Ellen Emkow*, Max Henniger*, Noah Emkow*, Steffen Emkow*
Waltersdorf:
Simone Wolf*
Weißenborn:
denny Spindler*, Lutz V*
Wichmar:
Steffen Ermann*
(* Disse underskrifter tæller for beslutningsdygtigheden.)