18 Undertegnende Landtagswahlkreis Wolmirstedt
Til andragendet Mehr finanzielle Unterstützung für Schulen in freier Trägerschaft vom Land Sachsen-Anhalt
Angern:
Adelheid Bruschek, André Bruschek*, Andrea Schlickum*, Andreas Hecht*, Andreas Heydenreich*, Ikke offentligt*, Ikke offentligt*, Dennis Homuth*, Dietlind Friebe*, Eike Christian Fitsch*, Enrico Pohl*, Ernst Bruschek, Friederike Eichstädt*, Friederike Hecht*, Gerda Irrang*, Gerlind Bruschek*, Ikke offentligt*, Jacqueline Fitsch*, Ikke offentligt*, Kay Hansen*, Ikke offentligt*, Luise Krolop, Mario Otte, Ikke offentligt*, Mike Schwaneberger*, Nadine Pohl*, Ortrun Horstmann*, Ikke offentligt*, Ikke offentligt*, Ikke offentligt, Ikke offentligt*, Torben Eichler*
Barleben:
Andreas Dogs*, Andreas Ewald*, Ikke offentligt*, Anja Althaus*, Anke Düsterhöft*, Ikke offentligt*, Ikke offentligt*, Antonia Feßel*, Ikke offentligt*, Bertram Mathias*, Ikke offentligt*, Christian Mandel*, Christin Gruhle*, Claudia Plath*, Ikke offentligt*, Cristina Fernández Sacristan*, Ikke offentligt*, Ikke offentligt*, Daphne Mehnert*, Ikke offentligt*, Ikke offentligt*, Ikke offentligt*, Dr. Andreas Günther*, Ikke offentligt*, Eva Crowe*, Franziska Reichel*, Göran Zarbock*, Ikke offentligt*, Heike Hanf*, Ikke offentligt*, Jan Holger Hoffmann*, Jessica Franke*, Judith MacKay*, Karoline Vinatzer*, Ikke offentligt*, Kathrin Ritz*, Kathrin Kokot*, Ikke offentligt*, Katrin Reckrühm*, Kerstin Mandel*, Knut Veckenstedt*, Kristina Heinemann*, Lucia Schmielau*, Lysann Busch*, Ikke offentligt*, Ikke offentligt*, Margit Kleemann*, Ikke offentligt*, Ikke offentligt*, Mario Hönig*, Ikke offentligt*, Ikke offentligt*, Ikke offentligt*, Peggy Tangermann*, Richter Kirsten*, Ikke offentligt*, Sandra Ernst*, Sandra Knorre*, Sandra Mehnert*, Ikke offentligt*, Ikke offentligt*, Simone Kunze*, Simone Sauer*, Stefan Heinemann*, Ikke offentligt*, Stefanie Günther*, Ikke offentligt*, Sven Ernst*, Ikke offentligt*, Sylvia Zarbock*, Ikke offentligt*, Tino Kotte*, Ikke offentligt*, Wolfgang Severidt*, Yvonne Krakow*
Colbitz:
Ikke offentligt*, Ikke offentligt*, Ikke offentligt*, Claudia Ducho*, Ikke offentligt*, Ina Kadlubietz*, Ikke offentligt*, Lutz Simmang*, Ikke offentligt*, Ikke offentligt*, Steffen Lichtenfeld*, Ikke offentligt*, udo werner Dr*, Ikke offentligt*, Ikke offentligt*
Dahlenwarsleben:
Håndskrevet*, Katrin wiltner*, Petra Bühmann Grünheid*
Ebendorf:
Ikke offentligt*
Farsleben:
Inge Mewes*, Inge mewes*, Ikke offentligt*, Kati Sültmann*, Michaela Neumann-Lasner*
Glindenberg:
Christian Dreibrodt*, Ikke offentligt*, Ikke offentligt*, Ute Zachow*
Groß Ammensleben:
Kyra Gutsche*, Ikke offentligt*
Gutenswegen:
Daniel Bittner*, Ikke offentligt*, Ikke offentligt*, Ikke offentligt*, Ikke offentligt*, Ikke offentligt*, Ikke offentligt*
Hermsdorf:
Kathrin Doblies, Mario Wolter*, Ronald Bartsch*, Ikke offentligt*
Hohenwarsleben:
Dr Gerd Bröker*, Marko Driesner*
Jersleben:
Ikke offentligt*, Ingmar Möldner*, Ingo Brandes*, Ikke offentligt*, Lars Kreutzberg*, Ikke offentligt*, Ikke offentligt*
Klein Ammensleben:
Håndskrevet*, Ikke offentligt*, Ikke offentligt*, Katja Scheller*, Ikke offentligt*, Pamela Bornemann*, Stefan Scheller*
Rogätz:
Andrea Thom*, Gabriel Kittel*, Maren Kohl*, Ikke offentligt*
Samswegen:
Ikke offentligt*, Ikke offentligt*, Steffi Knauer*, Ulf Radler*
Wolmirsted:
Anna Novak
Wolmirstedt:
Håndskrevet*, Annika Hennecke*, Ikke offentligt*, Ikke offentligt*, Dr. Michael Höding*, Grit Schillack*, Guido Kratzenberg*, Ikke offentligt*, Konstanze Schlegel*, Ikke offentligt*, Peter Hugo*, Roswitha Natzel*, Steffi Braune*, Steffi Zieske*, Swen Pazina*, Uwe Küchenhoff*, Yvonne König*
Wolmirstedt OT Farsleben:
Kai Lasner
Wolmirstedt, OT Farsleben:
Klaus Mewes
Zielitz:
Janine Koch*, Kathrin Flick*, Kathrin Flick*, Ikke offentligt*, Maja Besser*, Ikke offentligt*, Ikke offentligt*
(* Disse underskrifter tæller for beslutningsdygtigheden.)