385 Undertegnende Bundestagswahlkreis Gotha - Ilm-Kreis
Til andragendet Abzug aller US- und UK-Truppen sowie US-Befehlsstellen aus Deutschland!
Alach:
Marco Huth*
Altenfeld:
Lars Martin*
Amt Wachsenburg:
Gerhard Tenner*, Gero Wölfel*, Susanne Andree*, Susanne Bülau*, Ikke offentligt*
Apfelstädt:
Ikke offentligt*, Ikke offentligt*, Ikke offentligt*
Arnsatdt:
Ikke offentligt*
Arnstadt:
André Kind*, Ikke offentligt*, Andreas Hula*, Ikke offentligt*, Ikke offentligt*, Bernd Leder*, Bernd Rettinger*, Christian Müller*, Corenlia Schröder*, Ikke offentligt*, Ikke offentligt*, Ikke offentligt*, Ikke offentligt*, Hans jürgen Fenk*, Helga Ranft*, Ikke offentligt*, Ikke offentligt*, Ikke offentligt*, Kurt Partes*, Ikke offentligt*, Maeder Daniel*, Ikke offentligt*, Ikke offentligt*, Marion Klugmann*, Martin Theilig*, Ikke offentligt*, Mergell Simone*, Nicol Reinsch*, Olaf Kießling*, Ralf Gruber*, Ralph Hoffmann*, Ikke offentligt*, Sigrun Bäumler*, Ikke offentligt*, Swen Burschberg*, Ikke offentligt*, Thomas Schenk*, Thomas Weiß*, Tina Stenzel*, Tino Hüttner *, Torsten Mehl*, Uwe Schmidt*, Verena Luley*, Ikke offentligt*
Bienstädt:
Ikke offentligt*, Tom Treppschuh*
Böhlen:
Adrien Reisch*
BÖhlen:
Ulrich Reisch*
Böhlen:
Willem Reisch*
Crawinkel:
Ikke offentligt*, Ikke offentligt*
Dachwig:
Andreas Helbing*, Barbara Schröpfer*, Egon Schröpfer*, Ehser Patric *, Gabriele Hamsch*, Gabriele Hamsch *, Katrin Schwarz*, Ikke offentligt*, Ikke offentligt*
Drei Gleichen:
Horst- Willi Fricke*
Elgersburg:
Dr.med. Ulrich Rescher*
Elxleben:
Andrea Thielken *, Andrea Thielken*
Finsterbergen:
Markus Creutzburg*
Frauenwald:
Christian Kummer*, Christian Kummer*
Friedrichroda:
Björn Christ*, Björn Christ*, Ikke offentligt*, Erika Grützner*, Erika Grützner*, Ikke offentligt*, Jürgen Schwekutsch*, Karin Klaes*, Lutz Roth*, Marc Simmen *, Margit Amor*, Michael Oschmann*, Nico Schulz *, Rainer Marx*, Ikke offentligt*, Schnotale Klaus*, Steinmetz Petra*, Thomas Licht*
Frienstedt:
Chris Conen*
Fröttstädt:
Ikke offentligt*
Gehren:
Dötsch Rigo*, Dötsch Rigo*, Gabriele Kloppe*, Ikke offentligt*, Marcus Schwesinger*, Ikke offentligt*
Georgenthal:
Mario Fromm*, Steffen Rydwal*
Geraberg:
Ikke offentligt*, Ikke offentligt*, Gloria Suhr*, Ikke offentligt*
Goldbach:
Larsen Müller*
Gossel:
Angelika Groll*, Cirnelia Enderelin*, Ikke offentligt*, Ikke offentligt*, Ikke offentligt*, Ikke offentligt*, Steffen Groll*
Gotha:
Alexander Usbeck*, Ikke offentligt*, Ikke offentligt*, Ikke offentligt*, Bärbel Walther*, Beate Graf Barbara*, Ikke offentligt*, Bianka Schmidt*, Carsten Storz*, Christian Hildebrandt*, Christian Hildebrandt*, Ikke offentligt*, Christin Schlechtweg*, Dagmar Kölbel*, David Storch*, David Wolf*, Dieter Albrecht*, Enrico Schlöffel*, Eric Güntzel*, Ikke offentligt*, Erik Lindner*, Erik Lindner*, Erik Lindner*, Gert Scheuermann*, Helmut Köth*, Hendrik Kubitz*, Ikke offentligt*, Henning Ahrendt*, Jacqueline Leinhos*, jens Penßuk*, Joachim Dieter Wittstatt*, Jürgen Schramm*, Ikke offentligt*, Kai Mühlbock*, Ikke offentligt*, Ikke offentligt*, Ikke offentligt*, Knuth Feigl*, Ikke offentligt*, Ikke offentligt*, Marcus Hoffmann*, Mario Reinhardt*, Ikke offentligt*, Ikke offentligt*, Mathias Hey*, Michael Gerischer*, Ikke offentligt*, Ikke offentligt*, Monika Treyse*, Ikke offentligt*, Ikke offentligt*, Peter Koelbel*, Peter Mildner*, Ikke offentligt*, Peter Sander*, Ralf Intrau*, René Hornschuh *, Rene Hornschuh*, Rene Schmidt*, Rene Schmidt*, Robert Schmuck*, Ikke offentligt*, Rolf Schultze*, Ikke offentligt*, Ikke offentligt*, Ikke offentligt*, Ikke offentligt*, Ikke offentligt*, Thomas Woigk *, Tobias Günther*, Ikke offentligt*, Ute Schlenstedt*, Ikke offentligt*, Uwe Taubert*, Werner Prade*, Werner Prade*, Werner Prade*, Ikke offentligt*, Wilfried Woigk*, Wolfram Stichling*, Wolfram Stichling*, Wolfram Stichling*
Grabsleben:
Penndorf Thomas*
Gräfenhain:
Sandro Cramer*
Gräfenroda:
Ikke offentligt*, Andreas Whahl*, Jennifer Graf*, Ikke offentligt*, Ikke offentligt*, Ikke offentligt*, Nicolai Süß*
Großbreitenbach:
Ilse Schüler*, Ines Schüler*, Thomas Hoffmann*
Großvargula:
Christoph Mees*, Dirk Oertel*
Günthersleben-Wechmar:
Michael Hempe*, Ikke offentligt*
Hohenkirchen:
andreas KRone*
Hörselgau:
Ikke offentligt*
Ichtershausen:
Ikke offentligt*, Ikke offentligt*, Ikke offentligt*, Ikke offentligt*, Maik Jacobi*, Ikke offentligt*, Ikke offentligt*, Ikke offentligt*, Udo Urbach*
Ilmenau:
Andreas Wenzel*, Ikke offentligt*, Dominic Jestram*, Erik Montag*, Frank Hübenthal*, Frank Weiss*, Ikke offentligt*, Heike Facklam*, Ina Weiß*, Ikke offentligt*, Ingeborg Giewald*, Ikke offentligt*, Ikke offentligt*, Ikke offentligt*, Ikke offentligt*, Ikke offentligt*, Ikke offentligt*, Ikke offentligt*, Maria Schneider*, Ikke offentligt*, Matthias Elstner*, Ikke offentligt*, Michael Ludwig*, Michael Prinz*, Ikke offentligt*, Michael Venier*, Ikke offentligt*, Nikolai Savov*, Nikolai Savov*, Paul Latussek*, Pierre Verley *, Ralf Kielgrzymski *, Ikke offentligt*, Ikke offentligt*, Rosemarie Machelett*, Sabrina Nehring*, Ikke offentligt*, Ikke offentligt*, Stefan Buchelt*, Stefan Westphal*, Sylvia Büttner*, Ikke offentligt*, Taras Pedko*, Ikke offentligt*, Toni Frankenstein *, Ikke offentligt*, Yvonne Karge*
Ilmtal:
Alexander Härtel*, Ikke offentligt*, Ikke offentligt*, Ikke offentligt*, Rainer Seifert*, Robert Eck *
Ingersleben:
Jens Liebling *
Kirchheim:
Marko Franke*
Klettbach:
Ikke offentligt*
Langenhain:
Ikke offentligt*, Ikke offentligt*, Ikke offentligt*, Nicole Ortmann*, Ikke offentligt*
Langewiesen:
Ikke offentligt*, Frank Holuba*, Marco Ludwig*, Ikke offentligt*
Leinatal:
Andreas Scharff*, Ikke offentligt*
Luisenthal:
G.von Hof*, Ikke offentligt*, Ikke offentligt*, Mike Machts*, Ikke offentligt*
Martinroda:
Uwe Werner*
Mechterstädt:
Ikke offentligt*
Möhrenbach:
Heiko Mohr*, Karina Otto*
Mühlberg:
Ikke offentligt*
Nesse-Apfelstädt:
Ikke offentligt*
Neudietendorf:
Ikke offentligt*, Gunter Eichner*, Ikke offentligt*, Marion Fuhr*, Ikke offentligt*, Ikke offentligt*, Steffen Quasebarth*
Neusiß:
Anke Stuhlträger*
Oberhof:
Lars Beringer*, Ikke offentligt*
Oehrenstock:
Sibylle Witthuhn*
Ohrdruf:
Benjamin Roth*, Ikke offentligt*, Ikke offentligt*, Elisabeth Friede*, Heike Schleicher*, Heike Schleicher*, Jessica Anschütz *, Kay-Uwe M*, Kay-Uwe Möncher*, Ikke offentligt*, Ikke offentligt*, Romy Wendler*, Straßenmeyer Nicole*, Thomas Wiegandt*
Osthausen-Wülfershausen:
Christian Nell*, Ikke offentligt*
Pennewitz:
Ikke offentligt*
Plaue:
Ikke offentligt*, Ikke offentligt*, Christian Janik*, Ernst Stein*, Ikke offentligt*, Robert Umbreit*, Ikke offentligt*, Ikke offentligt*
Roda:
Lars Seifert*
Schmiedefeld:
Hans-Günter Braune*, Ikke offentligt*
Sonneborn:
Ikke offentligt*
Stadtilm:
Horst Krönert*, Ikke offentligt*, Ikke offentligt*, Nicole Mittelbach*
sülzenbrücken:
Enrico Stahn *
Tabarz:
Juliane Köllner*, Jutta Rebhan*, Michaela Müller *
Tambach- Dietharz:
Ikke offentligt*
Tambach-Dietharz:
Andreas Linz*, Anna-Maria Eisentraut*, Ikke offentligt*, Daniel Prinz*, Dirk Schaedel*, Ilona Marx*, Ikke offentligt*, Martina Landau *, Uwe Mordhorst*
Wachsenburggemeinde:
Patrick Bosecker*
Waltershausen:
Heike Fiedler *, Herbert Leonhardt*, Hermann Forberg *, Hermann Forberg *, Hermann Forberg *, m. Vogtmann*, Manuela Sterzing*, Nicole Ortmann *, Ikke offentligt*
Westhausen:
Diana Haberland*, Frank Haberland*, Ikke offentligt*, Ikke offentligt*
Wipfratal:
Christopher Bomberg*, Frank Peterhänsel*, Hans-Joachim Mill*, Helge Reimann*, Mario Reinke*, Meinhard Dr. Landmann-Rösner*
Wölfis:
Knut Böttner*, Ikke offentligt*
Wolfsberg:
Susanne Siegmund*, Ulrich Junghans*, Ikke offentligt*
(* Disse underskrifter tæller for beslutningsdygtigheden.)